My Favorite Movies


  lecapergola's Rating My Rating
1
The Lovers of the Arctic Circle (Los Amantes del Círculo Polar) (The Lovers from the North Pole) 1998,  R)
2
Mary Poppins 1964,  G)
3
The Secret Garden 1993,  PG)
4
Amores Perros 2000,  R)
5
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
6
Pulp Fiction 1994,  R)
7
Sex and Lucia (Lucía y el sexo) 2001,  R)
8
Frida 2002,  R)
9
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
10
My Life Without Me 2003,  R)
11
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
12
Love Actually 2003,  R)
13
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
14
Gone With the Wind 1939,  G)
15
Ice Age 2002,  PG)
16
A Streetcar Named Desire 1951,  PG)
17
Empire of the Sun 1987,  PG)
18
Babel 2006,  R)
19
Fa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love) 2000,  PG)
20
Besieged 1998,  R)
21
The Lives of Others 2006,  R)
22
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments