My Favorite Movies


  Leatherface3's Rating My Rating
1
Inside (À l'intérieur) 2007,  R)
Inside (À l'intérieur)
Love this movie! its got beautiful gore in it,plus the way it plays out is much better then most American horror films now days and i can watch this more then once unlike others that i can't stand to even watch the first time!...
2
Tales from the Crypt: Demon Knight 1995,  R)
3
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
I Fucking Love This Movie
4
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
The Best One Yet
5
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
Fucking Crazy
6
Metal: A Headbanger's Journey 2005,  R)
7
StrangeLand 1998,  R)
StrangeLand
This Movie Fucking Kicks Ass!
8
Dawn of the Dead 2004,  R)
Dawn of the Dead
bad ass
9
House of 1000 Corpses 2002,  R)
House of 1000 Corpses
Pretty Sweet
10
Heartstopper 2006,  Unrated)
Heartstopper
Makes You Want To Ripout Someones Heart!!!
11
Natural Born Killers 1994,  R)
Natural Born Killers
Cool As Fuck
12
Slither 2006,  R)
13
Demystifying the Devil: Biography Marilyn Manson 2000,  R)
14
Anti-Christ Superstar 1996,  Unrated)
15
The Manson Family 2004,  R)
16
Manson Family Movies 1984,  Unrated)
17
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
18
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money 1998,  R)
19
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter 1999,  R)
20
Down (The Shaft) 2001,  R)
21
The Hills Have Eyes 2006,  R)
22
Wrong Turn 2003,  R)
23
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
24
Pet Sematary 1989,  R)
25
Pet Sematary Two 1992,  R)
26
Nightstalker 2002,  R)
27
Wolf Creek 2004,  R)
28
Grindhouse 2007,  R)
29
Bloodbath at the House of Death 1984,  R)
Bloodbath at the House of Death
Its All ok
30
Silent Hill 2006,  R)
31
Evil Dead 2 1987,  R)
32
The Evil Dead 1981,  R)
33
See No Evil 2006,  R)
34
Freddy vs. Jason 2003,  R)
35
Army of Darkness 1993,  R)
36
Stephen King's It 1990,  Unrated)
37
Stephen King's Desperation 2006,  R)
38
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) 2003,  Unrated)
39
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
40
Full Metal Jacket 1987,  R)
41
The Reaping 2007,  R)
42
Satanic 2006,  R)
43
The Satanic Rites of Dracula 1974,  R)
44
Motel Hell 1980,  R)
45
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
46
Hellraiser 3: Hell on Earth 1992,  R)
47
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell 2001,  R)
48
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
49
Prison of the Dead 2000,  R)
50
Dead Silence 1998,  R)
51
Tales from the Crypt 1972,  PG)
52
Ritual (Tales from the Crypt Presents: Revelation) (Tales from the Crypt Presents: Voodoo) 2001,  R)
53
Tales from the Crypt Presents: Bordello of Blood 1996,  R)
54
The Vault of Horror (Tales from the Crypt, Part II) 1973,  R)
55
Children of the Corn 666: Isaac's Return 1999,  R)
56
The Craft 1996,  R)
57
Killer - A Journal of Murder 1995,  R)
58
Bloody Murder 1973,  R)
59
The Crow 1994,  R)
60
The Crow: Stairway to Heaven ,  G)
61
The Crow - Wicked Prayer 2005,  R)
62
The Crow: City of Angels 1996,  R)
63
The Crow - Salvation 2000,  R)
64
Serial Mom 1994,  R)
65
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
66
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
67
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III 1990,  R)
68
Texas Chainsaw Massacre: A Family Portrait 1988,  Unrated)
69
The Texas Chainsaw Massacre - The Next Generation (The Return of the Texas Chainsaw Massacre) 1994,  R)
70
300 2007,  R)
71
Exorcist II - The Heretic 1977,  R)
72
Heavy Metal 2000 2000,  R)
73
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
74
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
75
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
76
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
77
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
78
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
79
The Grudge 2004,  PG-13)
80
Friday the 13th 1980,  R)
81
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
82
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
83
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
84
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
85
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
86
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
87
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
88
The Thirteenth Floor 1999,  R)
89
Graveyard Shift 1990,  R)
90
Village of the Damned 1960,  R)
91
Creep 2004,  R)
92
The Exorcist 1973,  R)
93
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
94
Hannibal Rising 2007,  R)
95
Hannibal 2001,  R)
96
Hostel: Part II 2007,  R)
Hostel: Part II
Not as good as the first!But still i love it ,hope to see a trilogy!An hope Lauren German will be in the next she is realy hot!..
97
Storm Warning 2007,  R)
Storm Warning
Well i have to say i dont love this movie but i still kinda liked it just because of the hot crazy french woman that plays in it,but this kinda movie has been done too many times before and i wish if they was going to make another movie like this they could add something fresh!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments