Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. LeahLockwood
  2. Leah Marie

Give list a short description

  LeahLockwood's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
Omg this is ma fav movie, its reli reli gd
2
Green Street Hooligans 2005,  R)
Green Street Hooligans
Reli reli reli gd movie.
3
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
Great film.. Reli gd. You should reli c this, u will enjoy it. Well i did Lol..
4
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Love it.. One of ma Fav Movie.. You Gotta Watch it.
5
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Omg this movie is so, so gd.
6
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
I love this film, Its brill. Better then the first one i think.. But they are both gd.
7
Honey 2003,  PG-13)
Honey
This Film is Reli reli gd.. it is worth watching.
8
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Brill Movie.. Reli wanna see number 2 now tho.
9
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Brill
10
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Nt as gd as The fast and the furious but still gd
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Nt as gd as one and two
12
Saw 2004,  R)
Saw
Its gd.. but a bit bloody. Lol.
13
Saw II 2005,  R)
14
Saw III 2006,  R)
15
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
You still reli c this, it is soooo Gd and reli sweet
16
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
Sad but reli gd
17
Happy Feet 2006,  PG)
18
Night at the Museum 2006,  PG)
19
Ice Princess 2005,  G)
20
Just My Luck 2006,  PG-13)
21
Sky High 2005,  PG)
22
The Perfect Man 2005,  PG)
23
A Cinderella Story 2004,  PG)
24
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
25
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
26
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
27
Cadet Kelly 2002,  Unrated)
28
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
29
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
30
Mean Girls 2004,  PG-13)
31
Freaky Friday 2003,  PG)
32
The Parent Trap 1998,  PG)
33
Click 2006,  PG-13)
Click
This is Funny.. reli gd
34
Big Daddy 1999,  PG-13)
35
Big 1988,  PG)
36
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
37
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Hate the ending on this but still a reli gd movie
38
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
39
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
40
The Football Factory 2004,  R)
41
House of Wax 2005,  R)
42
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
Looks reli gd.. Hopefully it is as gd as the last 2 films..

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments