My Favorite Movies


  leachevelle's Rating My Rating
1
Requiem for a Dream 2000,  R)
2
Fight Club 1999,  R)
3
Trainspotting 1996,  R)
4
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
5
Lord of War 2005,  R)
6
The Boondock Saints 2000,  R)
7
The Usual Suspects 1995,  R)
8
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
9
Seven (Se7en) 1995,  R)
10
Pulp Fiction 1994,  R)
11
Shaun of the Dead 2004,  R)
12
Saw 2004,  R)
13
Sin City 2005,  R)
14
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
15
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
16
Donnie Darko 2001,  R)
17
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
18
Zoolander 2001,  PG-13)
19
The Lost Boys 1987,  R)
20
Sling Blade 1996,  R)
Sling Blade
love this movie! mmhmmm
21
Hard Candy 2005,  R)
Hard Candy
i was blown away by this movie
22
Dogma 1999,  R)
23
Garden State 2004,  R)
24
Office Space 1999,  R)
25
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
26
Girl, Interrupted 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments