My Favorite Movies


  ldymysteria's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
3
Van Helsing 2004,  PG-13)
4
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
5
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
7
The Princess Bride 1987,  PG)
8
Walk the Line 2005,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
13
The Pacifier 2005,  PG)
14
The Longest Yard 2005,  PG-13)
15
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
16
Freddy vs. Jason 2003,  R)
17
The Mummy 1999,  PG-13)
18
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
19
The Scorpion King 2002,  PG-13)
20
X-Men 2000,  PG-13)
21
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
22
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
23
Spider-Man 2002,  PG-13)
24
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
25
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
26
Men in Black 1997,  PG-13)
27
Men in Black II 2002,  PG-13)
28
American Pie 1999,  R)
29
American Pie 2 2001,  R)
30
American Wedding 2003,  R)
31
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
32
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
33
Now and Then 1995,  PG-13)
34
In the Army Now 1994,  PG)
35
There's Something About Mary 1998,  R)
36
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
37
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
38
The Wizard of Oz 1939,  G)
39
Bambi 1942,  G)
40
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
41
The Little Mermaid 1989,  G)
42
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
43
Over the Hedge 2006,  PG)
44
Happy Feet 2006,  PG)
45
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
I laughed so hard when I saw this movie
46
Saving Private Ryan 1998,  R)
47
Next 2007,  PG-13)
Next
One of the best movies I have seen this year. Nicholas Cage played did a fantastic job in this movie.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments