My Favorite Movies
| LdyBstMstr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 3 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 5 |
The Bucket List 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 7 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 8 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 11 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 12 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 13 |
Remember the Titans 2000, PG) |













