My Favorite Movies


  lcplkim's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
the best film ever
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
i love all the films but this one especially
3
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
he is soo fit
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
dobby is so cute i want one
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
oh he looks so cute in this one so young
6
Constantine 2005,  R)
Constantine
love this movie and the demons but keanu reeves especiallly
7
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
my fav film
8
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
love the highway scene and the ducati 996
9
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
love all three movies its sad when trinity dies shes one of my fav characters
10
Speed 1994,  R)
Speed
love this movie thought it was brilliant
11
The Devil's Advocate 1997,  R)
12
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
13
Point Break 1991,  R)
Point Break
i love the ex presidants they are so funny
14
Hardball 2001,  PG-13)
Hardball
great film watch every day andre is so funny
15
Darkness Falls 2003,  PG-13)
Darkness Falls
legend film
16
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
love this movie made me laugh
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
the ending is sad but the songs are great love this movie very gory but bloody brilliant

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments