My Favorite Movies
| lcawkwell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 8 |
The Rock 1996, R) |
|
| 9 |
The Forgotten 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 11 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Hurricane 1999, R) |
|
| 13 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 14 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 15 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |















