My Favorite Movies
Almost Famous, Jerry Maguire, White Oleander, Brokeback Mountain, Pirates of the Caribbean, Cider House Rules, Spirited Away, Enemy of the State
| lavaluver12's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 2 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 3 |
White Oleander 2002, PG-13) |
|
| 4 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Cider House Rules 1999, PG-13) |
|
| 7 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 8 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 9 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 10 |
Super Size Me 2003, PG-13) |










