My Favorite Movies
Give list a short description
| laurennoele's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 2 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 3 |
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004, R) |
|
| 4 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 7 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 8 |
Father of the Bride 1991, PG) |
|
| 9 |
Father of the Bride Part II 1995, PG) |
|
| 10 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 12 |
Hairspray 1988, PG) |
|
| 13 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 14 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 15 |
How to Deal 2003, PG-13) |
|
| 16 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 17 |
In Her Shoes 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Jersey Girl 2004, PG-13) |
|
| 19 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 20 |
The Last Kiss 2006, R) |
|
| 21 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 22 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 23 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 24 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 25 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 26 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 27 |
Say Anything... 1989, PG-13) |
|
| 28 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 29 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 30 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 31 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 32 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 33 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 34 |
Troop Beverly Hills 1989, PG) |
|
| 35 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 36 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 37 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 38 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 39 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 40 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 41 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 42 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 43 |
Definitely, Maybe 2008, PG-13) |











































