Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  laurafc's Rating My Rating
1
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
Dreamer: Inspired by a True Story
looks amazing !!!
2
Cars 2006,  G)
3
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
4
Seabiscuit 2003,  PG-13)
5
Touching Wild Horses 2002,  PG)
6
The Horse Whisperer 1998,  PG-13)
7
Grease 1978,  PG)
8
Grease 2 1982,  PG)
9
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
The best !! Credit to Eminem!!
10
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
11
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
12
Just My Luck 2006,  PG-13)
13
Return of the Black Stallion ,  Unrated)
14
The Black Stallion 1979,  G)
15
Black Beauty 1994,  G)
16
The Horse in the Gray Flannel Suit 1968,  G)
17
All the Pretty Horses 2000,  PG-13)
18
Flicka 2006,  PG)
Flicka
Want to see as it involves horses!!!
19
Racing Stripes 2005,  PG)
20
The White Pony 1999,  G)
21
Spirit - Stallion of the Cimarron 2002,  G)
22
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
23
The Lion King 1994,  G)
24
Two Brothers 2004,  PG)
25
Ladder 49 2004,  PG-13)
26
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
Save the Last Dance 2
I love Columbus Short!!!
27
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
It was awesome

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments