My Favorite Movies
| lauracnu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Summer School 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Riding in Cars with Boys 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 5 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 6 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 7 |
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) 2005, Unrated) |
|
| 8 |
Les Rivières pourpres II - Les anges de l'apocalypse (Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse) 2004, R) |
|
| 9 |
The Crimson Rivers (Les Rivières pourpres) 2000, R) |
|
| 10 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 11 |
The Bridges of Madison County 1995, PG-13) |
|
| 12 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 13 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 14 |
Powder 1995, PG-13) |














