My Favorite Movies


  laugh2cryblue's Rating My Rating
1
Gladiator 2000,  R)
2
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
Step Up 2006,  PG-13)
5
Saw 2004,  R)
Saw
This was the best one of the saw movies.
6
Saw II 2005,  R)
7
Saw III 2006,  R)
Saw III
I didn't like this one's ending the guy was so stupid,he just should have helped the dam man.
8
Sin City 2005,  R)
9
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
10
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
12
The Grudge 2004,  PG-13)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
Narc 2002,  R)
15
Click 2006,  PG-13)
Click
I wished i had a clicker...
16
Grease 1978,  PG)
Grease
A classic movie worth watching..
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
20
Pretty Woman 1990,  R)
21
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives
These were the good old days when a scarey movie was really scarey and worth watching..
22
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
23
Eragon 2006,  PG)
Eragon
I thought this was a great movie,I luv dragon's an swords...
24
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
Daddy's Little Girls
This was a great movie,i would tell anyone to see..
25
Taken 2008,  PG-13)
Taken
Luv Liam Neeson,first off an movie was great,I never left my seat.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments