My Favorite Movies
| Larryking's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Taken 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Crying Freeman 1995, Unrated) |
|
| 3 |
Three Can Play That Game 2007, R) |
|
| 4 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 6 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Seat Filler 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 9 |
The Last Don 1997, R) |
|
| 10 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 11 |
Slumdog Millionaire 2008, R) |
|
| 12 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 13 |
In the Land of Women 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 15 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |














