Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  larry916's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
2
Fight Club 1999,  R)
3
Blade 1998,  R)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Labyrinth 1986,  PG)
6
Wedding Crashers 2005,  R)
7
The Neverending Story 1984,  PG)
8
Rounders 1998,  R)
9
Snatch 2001,  R)
10
Seven (Se7en) 1995,  R)
11
American History X 1998,  R)
12
Blade II 2002,  R)
13
The Green Mile 1999,  R)
14
Sleepers 1996,  R)
15
Road to Perdition 2002,  R)
16
Love Actually 2003,  R)
17
Blade: Trinity 2004,  R)
18
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
19
Mallrats 1995,  R)
20
Clerks 1994,  R)
21
Clerks II 2006,  R)
22
Chasing Amy 1997,  R)
23
Dogma 1999,  R)
24
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
25
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
26
Elf 2003,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments