Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  larimblanco's Rating My Rating
1
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
4
The Golden Compass 2007,  PG-13)
5
Ghost 1990,  PG-13)
6
The Butterfly Effect 2004,  R)
7
Finding Neverland 2004,  PG)
8
Forrest Gump 1994,  PG-13)
9
National Treasure 2004,  PG)
10
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
11
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
12
The Lake House 2006,  PG)
13
City of Angels 1998,  PG-13)
14
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
15
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
16
Click 2006,  PG-13)
17
Freaky Friday 2003,  PG)
18
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
19
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
20
Monsters, Inc. 2001,  G)
21
WALL-E 2008,  G)
22
Singin' in the Rain 1952,  G)
23
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
24
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
25
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
26
Mulan 1998,  G)
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
28
X-Men 2000,  PG-13)
29
Tarzan 1999,  G)
30
Bee Movie 2007,  PG)
31
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
32
The Emperor's New Groove 2000,  G)
33
Cars 2006,  G)
34
Beauty and the Beast 1991,  G)
35
The Lion King 1994,  G)
36
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
37
Twilight 2008,  PG-13)
38
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
39
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
40
Ice Age 2002,  PG)
41
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
42
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
43
Finding Nemo 2003,  G)
44
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
45
Pretty Woman 1990,  R)
46
50 First Dates 2004,  PG-13)
47
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
48
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
49
Shrek 2 2004,  PG)
50
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
51
The Incredibles 2004,  PG)
52
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments