My Favorite Movies


  langatronics's Rating My Rating
1
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
2
Prospero's Books 1991,  R)
3
The Pillow Book 1996,  NC-17)
4
Black Book (Zwartboek) 2007,  R)
5
The Game 1997,  R)
6
The Devil's Backbone (El Espinazo del diablo) 2000,  R)
7
Pan's Labyrinth 2006,  R)
8
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
9
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Pił) 1965,  R)
10
The Wild Bunch 1969,  R)
11
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
12
The Last Samurai 2003,  R)
13
The Twilight Samurai (Tasogare Seibei) 2002,  Unrated)
14
Ghost Dog - The Way of the Samurai 1999,  R)
15
Samurai Champloo 2005,  Unrated)
16
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) 2003,  R)
17
Ping Pong 2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments