My Favorite Movies


  lamodelo's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
A Cinderella Story 2004,  PG)
3
How to Deal 2003,  PG-13)
How to Deal
It's difficult to deal.. how to deal??
4
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
I love that movie...Ya me la compre jaja I love you Chris!! The second time I see it, I screamed more than the first one!! Is my fav!!!
5
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
Awesome!!! I really love this movie..
6
Sleepover 2004,  PG)
Sleepover
I Loved it!! Sean Farris is sooooo hot!!! in the bath scene.. hmm!! LOL.. Is like a funny, suspense, romantic-comedy movie... Beautiful, amaizing.. A Typical Chick Flick!!
7
Identity 2003,  R)
Identity
Excellent!!!
8
Ghost Ship 2002,  R)
Ghost Ship
Amaizing!! Awesome!! Great!!
9
Darkness Falls 2003,  PG-13)
Darkness Falls
ahhhhh!!! love it!
10
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
Cute!!!
11
Taking Lives 2004,  R)
Taking Lives
Angelina you are the best!!!! Ethan, baby I hated u in this movie!!!
12
Whatever It Takes 2000,  PG-13)
Whatever It Takes
I LOVE YOU SHANE, GOOD MOVIE. MUCHAS VECES TENEMOS EL AMOR CERCA Y NO NOS DAMOS CUENTA!
13
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
THE BEST PART OF SCARIES MOVIE !!
14
Confidence 2003,  R)
Confidence
Excellent!! Edward hm hm!!
15
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
I LOVE VIN DIESEL! HE LOOK SO NICE IN THIS MOVIE, LIKE A GOOD FATHER! DADDY!!!!!!!!
16
Mad Love 1995,  PG-13)
Mad Love
Other of my favs!!!!!
17
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
Wes Craven!!! I liked it!!
18
Wrong Turn 2003,  R)
Wrong Turn
BLOOD!! hmm!!!
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Awesome!! Lucas... and a cool surprise at the end... eso es boricu@@s!!
20
Click 2006,  PG-13)
Click
Very funny with a beautiful message of love.
21
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
Very funny!!
22
The Girl Next Door 2004,  R)
The Girl Next Door
The love always win...
23
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
Good!! Love the funeral part!!
24
The Island 2005,  PG-13)
The Island
Great!!! Love it!
25
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
wow me encanto!!!!!
26
The Final Destination 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments