Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  laloca20's Rating My Rating
1
You Got Served 2004,  PG-13)
2
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
3
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
4
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
5
Dance with Me 1998,  PG)
6
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
7
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
8
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
9
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
12
Stick It 2006,  PG)
13
Click 2006,  PG-13)
14
Queen of the Damned 2002,  R)
15
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
16
The Pacifier 2005,  PG)
17
American Wedding 2003,  R)
18
Wedding Crashers 2005,  R)
19
The Wedding Date 2005,  PG-13)
20
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
21
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
22
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
23
Casino Royale 2006,  PG-13)
24
Top Gun 1986,  PG)
25
Over the Hedge 2006,  PG)
26
Cars 2006,  G)
27
What Women Want 2000,  PG-13)
28
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
29
She's the Man 2006,  PG-13)
30
Underworld 2003,  R)
31
Underworld: Evolution 2006,  R)
32
The Covenant 2006,  PG-13)
33
Sin City 2005,  R)
34
Step Up 2006,  PG-13)
35
The Break-Up 2006,  PG-13)
36
Domino 2005,  R)
37
The Longest Yard 2005,  PG-13)
38
Wild Wild West 1999,  PG-13)
39
The Wild 2006,  G)
40
Grease 1978,  PG)
41
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
42
The Mark of Zorro 1940,  Unrated)
43
The One 2001,  PG-13)
44
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
45
Scary Movie 2000,  R)
46
Elektra 2005,  PG-13)
47
A Little Princess 1995,  G)
48
Ice Princess 2005,  G)
49
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
50
The Princess Diaries 2001,  G)
51
Robots 2005,  PG)
52
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
53
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
54
Drumline 2002,  PG-13)
55
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
56
Scooby-Doo 2002,  PG)
57
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
58
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
59
High School Musical 2006,  G)
60
A Walk to Remember 2002,  PG)
61
V for Vendetta 2006,  R)
62
Ultraviolet 2006,  PG-13)
63
XXX 2002,  PG-13)
64
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
65
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
66
Bring It On 2000,  PG-13)
67
Bring It On Again 2004,  PG-13)
68
Lucky Number Slevin 2006,  R)
69
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
70
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
71
Deep Blue Sea 1999,  R)
72
White Chicks 2004,  PG-13)
73
Pretty Woman 1990,  R)
74
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
75
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
76
The Mummy 1999,  PG-13)
77
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
78
Just Friends 2005,  PG-13)
79
Just Married 2003,  PG-13)
80
Just My Luck 1957,  Unrated)
81
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
82
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
83
Something to Talk About 1995,  R)
84
There's Something About Mary 1998,  R)
85
Bad Boys 1995,  R)
86
Bad Boys II 2003,  R)
87
Cold Mountain 2003,  R)
88
Rush Hour 1998,  PG-13)
89
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
90
Troy 2004,  R)
91
Love Don't Cost a Thing 2003,  PG-13)
92
Torque 2004,  PG-13)
93
Hannibal 2001,  R)
94
Kiss of the Dragon 2001,  R)
95
Eragon 2006,  PG)
96
The Number 23 2007,  R)
The Number 23
esta peli esta cabrona, para el q la aya visto yo naci el 20 de diciembre de 1990, 20 + 12 = 32, 19+90=109, 10+9=19+4 de 4 numeros es 23 y tengo 16 a~os por 2 de 2 numeros es = 32 na estoy chavando no pero en verdad naci ese dia y tengo 16 a~os pero en verdad q recomiendo la peli esta bestial ...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments