My Favorite Movies


  lalo230187's Rating My Rating
1
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
2
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
3
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
4
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
5
The Girl Next Door 2004,  R)
6
The Island 2005,  PG-13)
7
Head Over Heels 2001,  PG-13)
8
Fight Club 1999,  R)
9
Cellular 2004,  PG-13)
10
Speed 1994,  R)
11
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
12
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
13
The Ringer 2005,  PG-13)
14
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
15
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
16
Four Brothers 2005,  R)
17
X-Men 2000,  PG-13)
18
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
19
Jersey Girl 2004,  PG-13)
20
300 2007,  R)
21
Finding Nemo 2003,  G)
22
The Lion King 1994,  G)
23
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
24
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
25
Cars 2006,  G)
26
Accepted 2006,  PG-13)
27
Waiting 2005,  R)
28
XXX 2002,  PG-13)
29
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
30
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
31
Alexander 2004,  R)
32
The New Guy 2002,  PG-13)
33
The Animal 2001,  PG-13)
34
King Kong 2005,  PG-13)
35
Nacho Libre 2006,  PG)
36
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
37
The Hot Chick 2002,  PG-13)
38
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
39
Big Daddy 1999,  PG-13)
40
The Longest Yard 2005,  PG-13)
41
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
42
The Waterboy 1998,  PG-13)
43
Little Nicky 2000,  PG-13)
44
50 First Dates 2004,  PG-13)
45
Spanglish 2004,  PG-13)
46
Click 2006,  PG-13)
47
Underworld 2003,  R)
48
Van Helsing 2004,  PG-13)
49
Underworld: Evolution 2006,  R)
50
The Parent Trap 1998,  PG)
51
Mean Girls 2004,  PG-13)
52
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
53
Just My Luck 2006,  PG-13)
54
Wedding Crashers 2005,  R)
55
Gladiator 2000,  R)
56
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
57
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
58
The Scorpion King 2002,  PG-13)
59
Walking Tall 2004,  PG-13)
60
The Game Plan 2007,  PG)
61
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
62
Sugar & Spice 2001,  PG-13)
63
Uptown Girls 2003,  PG-13)
64
Jesus, Mary and Joey 2005,  PG-13)
65
Be Cool 2005,  PG-13)
66
Zoolander 2001,  PG-13)
67
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
68
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
69
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
70
Troy 2004,  R)
71
Seven Years in Tibet 1997,  PG-13)
72
Shark Tale 2004,  PG)
73
Hitch 2005,  PG-13)
74
The Mask 1994,  PG-13)
75
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
76
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
77
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
78
Liar Liar 1997,  PG-13)
79
Me, Myself & Irene 2000,  R)
80
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
81
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
82
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
83
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
84
My Date with the President's Daughter 1998,  Unrated)
85
Ice Princess 2005,  G)
86
Harriet the Spy 1996,  PG)
87
Eurotrip 2004,  R)
88
A Bug's Life 1998,  G)
89
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
90
Agent Cody Banks 2003,  PG)
91
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
92
A Cinderella Story 2004,  PG)
93
The Perfect Man 2005,  PG)
94
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
95
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
96
George and the Dragon (Dragon Sword) 2003,  PG)
97
Willow 1988,  PG)
98
The Salton Sea 2002,  R)
99
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
100
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
101
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
102
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
103
Zathura 2005,  PG)
104
Without A Paddle 2004,  PG-13)
105
Serial Mom 1994,  R)
106
She's All That 1999,  PG-13)
107
Josie and the Pussycats 2001,  PG-13)
108
Summer Catch 2001,  PG-13)
109
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
110
The Boondock Saints 2000,  R)
111
The Tuxedo 2002,  PG-13)
112
Garfield - The Movie 2004,  PG)
113
G-Force 2009,  PG)
114
Bad News Bears 2005,  PG-13)
115
Clockstoppers 2002,  PG)
116
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
117
Robots 2005,  PG)
118
Otra Película de Huevos y un Pollo 2009,  Unrated)
119
Johnny Stecchino (Johnny Toothpick) 1991,  R)
120
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) 2005,  Unrated)
121
Una Película de Huevos 2006,  Unrated)
122
American Outlaws 2001,  PG-13)
123
Grind 2003,  PG-13)
124
Green Street Hooligans 2005,  R)
125
Transformers 2007,  PG-13)
126
The Nanny Diaries 2007,  PG-13)
127
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
128
Goal II: Living the Dream 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments