Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lali7's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
d k la mejOrrrrrr!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
demasiadaa!
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
la masss kbrnnnnnn!!
4
Romeo and Juliet 1968,  PG)
Romeo and Juliet
la pelikula mas hermosa !!!!!!!!
5
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
la segunda mas hermosaa !!
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
has competencia con Romeo & Juliet !!
7
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
la mas bitch !
8
Click 2006,  PG-13)
Click
d k super graciosa, triste, realista, romantica ! toodo
9
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
laa mejoorrrr
10
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
d k la veo desde chikita todos los aņos en halloween!!
11
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
d k mi amor platonico es chad michael murray !!
12
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
supeeer cheveree !
13
The Amityville Horror 1979,  R)
The Amityville Horror
de las pelikulas k mas me ha cagadOoo
14
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
la mas graciosaaa !!!
15
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
tambien !!
16
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
jajaja tambieen !
17
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
mas o menos las anteriores staban mejores !
18
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
d k me reiiii con controless !! jaja
19
50 First Dates 2004,  PG-13)
20
Déjā Vu 2006,  PG-13)
Déjā Vu
d k la pelikulaaa mas confusaa !!
21
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
la pelikula d mi familia !!
22
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
samee !
23
Hitch 2005,  PG-13)
24
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
very cheveree
25
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
d k vin diesel staa !!
26
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
laa mejorrrrrrr
27
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
supel funnyyy
28
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
tambien !
29
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
jajaja cheverisimaa
30
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
mejOorr!
31
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
me enkantaa!
32
Shrek 2001,  PG)
Shrek
love itttttttttt
33
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
tambieenn jajaa
34
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
superr brutal !
35
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
me enkantaaaaa
36
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
la mejorrrrrrrrrrrrr
37
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
sta cheveree
38
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
sta chevere
39
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
supell !
40
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
cheveree pero muy larga !
41
Saw (short film) 2003,  Unrated)
Saw (short film)
super !
42
Saw II 2005,  R)
Saw II
suuper !
43
Saw III 2006,  R)
Saw III
demasiaaa!
44
American Pie 1999,  R)
American Pie
laaa mejorrrrrrrrrrrr
45
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
jaja superr kbrn!!
46
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
jaja cheveree
47
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
bieen graciosa !
48
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
American Pie 5: The Naked Mile
jajajajajaaja graciooosaa!
49
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
Austin Powers: International Man of Mystery
jajajajajajajaja cheveree
50
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
cheveree!
51
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
la mas graciosaa!
52
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
chevereee
53
The Haunted Mansion 2003,  PG)
The Haunted Mansion
supelll
54
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
bnn kbrnnn
55
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
cheveree
56
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
cheveree
57
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
Monster-in-Law
cheveree!!!!!!
58
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
cheveree
59
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
cheveree!
60
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
da bestt
61
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005,  PG-13)
Fever Pitch (The Perfect Catch)
suuper funny!
62
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
staa buenaa la pelikula
63
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
Charlie's Angels
uffff jajaja
64
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
even better !
65
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
rocky el mejorrrr
66
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
love it !
67
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
samee !
68
Swordfish 2001,  R)
Swordfish
me enkantaaa
69
Scarface 1983,  R)
Scarface
laaa mejOrr de todas !!!!!!!!!!!!!!!!
70
The Island 1980,  R)
The Island
cheveree
71
Uptown Girls 2003,  PG-13)
Uptown Girls
cheveree
72
The Indian in the Cupboard 1995,  PG)
The Indian in the Cupboard
me facinaba cuando chikita !!
73
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
love it !
74
Peter Pan 1953,  G)
Peter Pan
me facinaba cuando chikita !!
75
Lady and the Tramp 1955,  G)
Lady and the Tramp
me facinaba cuando chikita !!
76
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure 2001,  G)
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure
chevereee
77
Pinocchio 1940,  G)
Pinocchio
me facinaba cuando chikita !!
78
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
suuper mega preciosa !
79
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
me facinaba cuando chikita !!
80
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
The Little Mermaid II - Return to the Sea
jeje staa cheveree
81
Splash 1984,  PG)
Splash
chveree
82
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
The Perfect Storm
superr !!!!
83
Cinderella 1950,  G)
Cinderella
me facinaba cuando chikita !!
84
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
Cinderella II - Dreams Come True
cheveree ajja
85
Stuart Little 1999,  PG)
Stuart Little
me enkantaa
86
Stuart Little 2 2002,  PG)
Stuart Little 2
tambienn
87
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003,  PG)
Dr. Seuss - The Cat in the Hat
love itt !!
88
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
Confessions of a Teenage Drama Queen
mas o menos !
89
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
suuper !
90
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
Aladdin and the King of Thieves
me facinaba cuando chikita !!
91
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
Maid in Manhattan
chhhhheeeeevere
92
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
love it !
93
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
even moree !!
94
After the Sunset 2004,  PG-13)
After the Sunset
cheveree
95
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
la pelikula sta fuerte !
96
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
Catch Me If You Can
ajajja sta chevere
97
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
cheeveree
98
Les Miserables 1998,  PG-13)
Les Miserables
super !!!!!!!!
99
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
LOVE IT
100
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
jajajaja tmabien !

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments