My Favorite Movies


  1. lalaffin1
  2. Laura Deuval...

These are movies I Recomend that you watch.... This is my all in all list of great movies

  lalaffin1's Rating My Rating
1
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
2
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
3
Fireproof 2008,  PG)
4
Twilight 2008,  PG-13)
5
X-Men 2000,  PG-13)
6
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
7
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
8
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
Broken Bridges 2006,  PG-13)
15
The Notebook 2004,  PG-13)
16
Flipper 1996,  PG)
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
18
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
19
The Godfather, Part II 1974,  R)
20
The Godfather 1972,  R)
21
I Love You Beth Cooper 2009,  PG-13)
22
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
23
Varsity Blues 1999,  R)
24
Marley & Me 2008,  PG)
25
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
26
Ten Inch Hero 2008,  R)
27
Duplicity 2009,  PG-13)
28
The Ugly Truth 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments