My Favorite Movies
Give list a short description
| lafleur246's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 3 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 11 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 14 |
Grease 1978, PG) |
|
| 15 |
Jumper 2008, PG-13) |
|
| 16 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 17 |
Something New 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 19 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 20 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 21 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Troy 2004, R) |
|
| 23 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 24 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
























