My Favorite Movies
| lafef's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Toys 1992, PG-13) |
|
| 2 |
TRON 1982, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 4 |
The Neverending Story 1984, PG) |
|
| 5 |
Hawk the Slayer 1981, PG) |
|
| 6 |
How the Grinch Stole Christmas 2000, PG) |
|
| 7 |
Batman Forever 1995, PG-13) |
|
| 8 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 9 |
Popeye 1980, PG) |
|
| 10 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Pirate Movie 1982, PG) |
|
| 12 |
The Avengers 1998, PG-13) |
|
| 13 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 14 |
Friday the 13th Part 3 1982, R) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 16 |
Xanadu 1980, PG) |
|
| 17 |
Down and Out in Beverly Hills 1986, R) |
|
| 18 |
Metalstorm: The Destruction of Jared-Syn 1983, PG) |
|
| 19 |
Ju-on: The Grudge 2003, R) |
|
| 20 |
Dolls 1987, R) |
|
| 21 |
Dude, Where's My Car? 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Muriel's Wedding 1994, R) |
|
| 23 |
Cube 1997, R) |
|
| 24 |
Velvet Goldmine 1998, R) |
























