My Favorite Movies
| LadyRose01's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 2 |
The Women 1939, Unrated) |
|
| 3 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 4 |
Hush Hush Sweet Charlotte 2005, Unrated) |
|
| 5 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 7 |
Snow White and the Seven Dwarfs 1937, G) |
|
| 8 |
The Adventures of Rocky & Bullwinkle 2000, PG) |
|
| 9 |
The Snake Pit 1948, Unrated) |
|
| 10 |
Heidi 1937, G) |
|
| 11 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 12 |
Because I Said So 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 16 |
The High and the Mighty 1954, Unrated) |
















