My Favorite Movies
| LadyJezebel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
First Knight 1995, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 7 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 8 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
School of Rock 2003, PG-13) |












