My Favorite Movies


  LadyG89's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
Underworld
dis was da best ot da 2
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
i luv dis movie dread
3
Aeon Flux 2005,  PG-13)
Aeon Flux
she kick butt
4
Saw 2004,  R)
Saw
wen i first watch dis movie i was kinda confused but den i get into it and turn ot 2 b awsome
5
Saw II 2005,  R)
Saw II
damn dis was a good movie it had me guessin
6
Saw III 2006,  R)
Saw III
it was gross but good
7
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
luv vampire movie
8
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
dis movie was weird but i lik it
9
Honey 2003,  PG-13)
Honey
luv 2 dance
10
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
dis movie keep me on my toes
11
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
damn i luv dis movie wit a passion
12
Grease 1978,  PG)
Grease
awesome movie
13
Grease 2 1982,  PG)
Grease 2
not as beta den da first but stil good
14
Constantine 2005,  R)
Constantine
dis movie was sp awesome
15
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
dis was awsome
16
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
i luv dis movie. it was da bomb
17
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
dis had me laughin stright through da movie dread
18
Ultraviolet 2006,  PG-13)
Ultraviolet
werid but ok i hope dey brin a nex 1 ot cuz da endin was dumb
19
Sin City 2005,  R)
Sin City
damn i luv dis movie
20
Stick It 2006,  PG)
Stick It
mm dont kno wat 2 say about dis movie but it was awsome
21
Redline 2007,  PG-13)
Redline
i luv dis especially wen der a woman behind da wheel carin on bad lol gurlz rules lol
22
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
Blood and Chocolate
i een gern tell u no lie but i love dis movie dis was awsome!
23
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
luv it i might say
24
Smokin' Aces 2007,  R)
Smokin' Aces
off da chain
25
The Departed 2006,  R)
The Departed
off da flippin chain
26
Alpha Dog 2006,  R)
Alpha Dog
i lik movie lik dis
27
Shooter 2007,  R)
Shooter
diz movie waz da bomb man i recommend yal 2 c dis movie
28
Next 2007,  PG-13)
Next
i waz confused at first but den i catch on i lik movie lik dis
29
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
damn diz waz good actually diz waz off da chain lol
30
Speak 2005,  PG-13)
Speak
i een gern tel u no lie i luv diz movie
31
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
luv diz movie
32
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
also luv diz movie lol
33
Can't Hardly Wait 1998,  PG-13)
Can't Hardly Wait
i think i watch diz movie about 5-6 times n i normally dont watch movie lik dat
34
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
Mortal Kombat
evry kid favorite action/fighting movie n mines 2
35
Heartbreakers 2001,  PG-13)
Heartbreakers
oh man i luv dis movie n musty watch dis movie about 100 times
36
Domino 2005,  R)
Domino
like it dat all i can say
37
Elektra 2005,  PG-13)
Elektra
jennifer garner dont play
38
Bloodrayne 2006,  R)
Bloodrayne
luv it
39
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
Bend It Like Beckham
dis movies was awsome
40
The Players Club 1998,  R)
The Players Club
evrybody shold hav watch diz video
41
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
i must say i lik dis movie n special the part wen the boyz dem show der great bod damn
42
Torque 2004,  PG-13)
Torque
luv fast bike
43
Soul Plane 2004,  R)
Soul Plane
keep pimpin lol
44
The Girl Next Door 2004,  R)
The Girl Next Door
i which dey had da guy nex door lol
45
Final Destination 2 2003,  R)
46
X-Men 2000,  PG-13)
47
Daredevil 2003,  PG-13)
Daredevil
who ever thought dey was gern end up husband n wife kool man
48
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
dis movie was good
49
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
dis movie was good
50
The Matrix 1999,  R)
51
The Omen 2006,  R)
52
Grindhouse 2007,  R)
Grindhouse
it waz gross but alrite should hav do beta but stil luv it
53
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
luv itttt
54
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
luv it
55
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
boy diz movie made me cry ooooohhhhhhhh lol but stil good
56
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
dey should had more dancin
57
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
pow u dead lol good!
58
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
i cant wait 4 part 2
59
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
60
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
61
She's All That 1999,  PG-13)
She's All That
classic
62
Prime 2005,  PG-13)
63
The Family Stone 2005,  PG-13)
64
Closer 2004,  R)
65
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
66
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
pretty awsome
67
300 2007,  R)
300
off da friggin chain
68
The Invisible 2007,  PG-13)
The Invisible
damn dis movie was good it made me cry
69
Georgia Rule 2007,  R)
Georgia Rule
Terri rule. lindsay act jus as she act
70
Something New 2006,  PG-13)
Something New
well done lol
71
Awake 2007,  R)
Awake
dangerous i luv diz movie jessica u rock
72
The Other Boleyn Girl 2008,  PG-13)
The Other Boleyn Girl
i luv diz movie i must say u gatta watch diz movie. good damn drama
73
Wanted 2008,  R)
Wanted
off da chain man n awsome movie dat u could chill bac wit yur man
74
Pathfinder 2007,  R)
75
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
action pack i luv diz movie
76
One Night With the King 2006,  PG)
One Night With the King
i love this movie it waz touchin
77
Mr. Brooks 2007,  R)
Mr. Brooks
luv diz movie good schemin
78
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
twisted dat all i cant say. dese movies lik 2 keep u in da dark but its still freakin awsome
79
Perfect Stranger 2007,  R)
80
Rise: Blood Hunter 2006,  R)
Rise: Blood Hunter
luv diz movie baby lol
81
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
82
Hitman 2007,  R)
Hitman
i luvv diz movie
83
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
DOA: Dead or Alive
DIZ 1 OF MY FAVORITE MOVIE
84
Shoot 'Em Up 2007,  R)
Shoot 'Em Up
diz waz hard aye
85
Gracie 2007,  PG-13)
Gracie
i luv diz movie
86
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
i luv diz movie
87
Skinwalkers 2007,  PG-13)
Skinwalkers
Damn l ilovvvvvvveeeeee movie lik diz
88
Motocrossed 2001,  Unrated)
Motocrossed
i luv diz movie
89
Fracture 2007,  R)
Fracture
i lik hw diz movie had me guess strite tru damn i lik diz movie
90
D.E.B.S. 2004,  PG-13)
D.E.B.S.
luv diz movie
91
The Shadow 1994,  PG-13)
92
Hancock 2008,  PG-13)
Hancock
NICE
93
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
The Incredible Hulk
aleast it waz beta den da first 1. it had more action den las one. but weird endin doe lol but stil luv it
94
The New World 2005,  PG-13)
The New World
i luv diz movie i dont kno y but itz interestin 2 me.
95
Death Sentence 2007,  R)
Death Sentence
neva messed wit a man son lol
96
Welcome Home Roscoe Jenkins 2008,  PG-13)
Welcome Home Roscoe Jenkins
diz shit waz funny
97
Juno 2007,  PG-13)
Juno
luv diz drama movie off da chain n funny 2
98
August Rush 2007,  PG)
August Rush
real drama movie diz waz off da chain
99
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
diz movie waz off da friggin chain
100
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
diz was da best spiderman movie of all da other 2
101
Casanova 2005,  R)
102
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
103
The Matrix Revolutions 2003,  R)
104
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
ok but i stil say dey should had more action
105
War (Rogue Assassin) 2007,  R)
106
Beowulf 2007,  PG-13)
107
The Italian Job 2003,  PG-13)
108
Waist Deep 2006,  R)
109
Michael Clayton 2007,  R)
Michael Clayton
very interestin
110
The Reaping 2007,  R)
The Reaping
nice religion movie i guess
111
Imagine Me & You 2005,  R)
Imagine Me & You
i luv dis movie
112
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
i luv diz movie but i was expectin more ya c
113
Hostel: Part II 2007,  R)
114
Cursed 2004,  PG-13)
115
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
dis was awsome movie dread
116
Four Brothers 2005,  R)
117
Stealth 2005,  PG-13)
118
The Last Legion 2007,  PG-13)
The Last Legion
awsome movie
119
Knocked Up 2007,  R)
Knocked Up
actually pretty good
120
Good Luck Chuck 2007,  R)
Good Luck Chuck
diz shit waz funny
121
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008,  PG-13)
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2)
aleast it waz beta den da first 1. good i must say but dont really wan watch it again until 10 or 15 years harsh lol
122
Doomsday 2008,  R)
Doomsday
i luv movie lik diz
123
Speed Racer 2008,  PG)
Speed Racer
damn i didn't lik hw dey tell who racer x wuz. it really ruinin da real ting but ova all itz a good movie
124
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
the best batman i eva watch so congratz n 2 my heath who play da joker really well. lik totally awsome.
125
Avatar 2009,  PG-13)
Avatar
i enjoy diz movie it wuz awesome ya kno.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments