My Favorite Movies


  ladyaryella's Rating My Rating
1
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
2
The Princess Bride 1987,  PG)
3
Titus 1999,  R)
4
Nightbreed 1990,  R)
5
Hellraiser 1987,  R)
6
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
7
Lord of Illusions 1995,  R)
8
Labyrinth 1986,  PG)
9
The Dark Crystal 1982,  PG)
10
Beetlejuice 1988,  PG)
11
Elvira, Mistress of the Dark 1988,  PG-13)
12
Elvira's Haunted Hills 2001,  PG-13)
13
Uzumaki 2000,  G)
14
Wild Zero 2000,  Unrated)
15
Cube 1997,  R)
16
Lake Placid 1999,  R)
17
Finding Nemo 2003,  G)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments