My Favorite Movies


  LADEEKOKO's Rating My Rating
1
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
Another Big Willie flick...talk about turned on. Oh yeah, I like Martin too.
2
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
Ahhh yes! Damn Bruce looking good for an old school.
3
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
AVP - Alien Vs. Predator
This movie was the ultimate for me...can't wait till part duece is released x-mas '07.
4
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
If vampires are this sexy...then one could bite me any day.
5
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
Not a big musical fan, but if you loved Grease, this will be right up your ally.
6
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
Funny! Funny! Funny!
7
Crash 2005,  R)
Crash
Good movie to make you think about the world you live in.
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I'm a potter fan, so of course I am going to kudo this one.
9
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
I couldn't stop laughing.
10
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
DAMN GOOD!
11
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
Not a kid, but felt like one when I saw this. My all time favorite.
12
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
Damn good thriller!
13
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
This movie is Action pac
ked! That Matt rules with all them licks he be passing in that movie.
14
What Happens in Vegas 2008,  PG-13)
15
Vampyros Lesbos (Lesbian Vampires: The Heiress of Dracula) 1970,  Unrated)
16
Smokin' Aces 2: Assassin's Ball 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments