My Favorite Movies
| l758's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Torque 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Romeo Must Die 2000, R) |
|
| 3 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 5 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 7 |
Underworld 2003, R) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 9 |
The Blood Diamond , R) |
|
| 10 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 11 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 12 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 13 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 14 |
Cradle 2 the Grave 2003, R) |
|
| 15 |
Exit Wounds 2001, R) |
|
| 16 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 17 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 18 |
300 2007, R) |
|
| 19 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 21 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 22 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 23 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 24 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 25 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 26 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 27 |
Biker Boyz 2003, PG-13) |
|
| 28 |
Kiss of the Dragon 2001, R) |
|
| 29 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 30 |
Collateral Damage 2002, R) |
|
| 31 |
Over the Top 1986, PG) |
|
| 32 |
Shaft 2000, R) |
































