My Favorite Movies
| L0veTheD0ve's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 2 |
American History X 1998, R) |
|
| 3 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 4 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 9 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 10 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 13 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 15 |
An American Tail - Fievel Goes West 1991, G) |
|
| 16 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
The Guardian 2006, PG-13) |
|
| 19 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 20 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 21 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 22 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 23 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |























