My Favorite Movies


  l0stpr0phet's Rating My Rating
1
V for Vendetta 2006,  R)
2
Reservoir Dogs 1992,  R)
3
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
amazing movie
4
Sin City 2005,  R)
5
The Matrix 1999,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
8
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
loved it! gud action!
9
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
11
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
13
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
14
The Green Mile 1999,  R)
15
The Constant Gardener 2005,  R)
16
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
its gud!
17
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
it was cool!
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
love it!
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
21
Crash 2005,  R)
22
Casino Royale 2006,  PG-13)
23
Chopper 2000,  R)
24
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
25
Braveheart 1995,  R)
26
School of Rock 2003,  PG-13)
27
The Mask 1994,  PG-13)
28
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
29
War of the Worlds 2005,  PG-13)
30
Finding Nemo 2003,  G)
31
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
32
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
FUNNY!
33
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
34
Saw 2004,  R)
35
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
conciderin its a love movie n a chic flick... i love it
36
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments