Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kylemum36's Rating My Rating
1
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
Jeepers Creepers 2
better that the first
2
Jeepers Creepers 2001,  R)
Jeepers Creepers
good liked it
3
Saw 2004,  R)
Saw
was a movies had to watch a few times
4
Saw III 2006,  R)
Saw III
cool loved it
5
Saw II 2005,  R)
Saw II
was a good movie
6
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
cool
7
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
luved it watched it heaps
8
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
lovely romantis enjoyed it
9
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
was a good laugh
10
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
ok enjoyed it
11
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
liked it
12
The Wedding Date 2005,  PG-13)
The Wedding Date
good romantic and funny too
13
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
great
14
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
good flick
15
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
the kids loved it
16
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
was funny and good
17
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
liked it
18
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
enjoyed it heaps
19
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
laughed and loved watching it
20
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
liked the racing in it
21
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
was a good movie
22
Lethal Weapon 2 1989,  R)
Lethal Weapon 2
love watching mel gibson
23
Lethal Weapon 3 1992,  R)
Lethal Weapon 3
liked it and watching mel gibson & danny glover together
24
Lethal Weapon 1987,  R)
Lethal Weapon
enjoyed it
25
Grease 1978,  PG)
Grease
was ok
26
Lethal Weapon 4 1998,  R)
Lethal Weapon 4
loved it better than the rest of them
27
To Kill A Mockingbird 1962,  Unrated)
To Kill A Mockingbird
i enjoyed it
28
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
laughed, great
29
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
liked it
30
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
love watching adam sandler
31
Muriel's Wedding 1994,  R)
Muriel's Wedding
was ok
32
Betsy's Wedding 1990,  R)
Betsy's Wedding
was ok funny
33
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
liked it was good
34
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
ok cool
35
Coal Miner's Daughter 1980,  PG)
Coal Miner's Daughter
loved watching this real life movie
36
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
I Know What You Did Last Summer
kept me going on the edge of my seat
37
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
was better than the first
38
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
great loved it
39
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
cooool
40
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
never seen a scotchman back down
41
Planet of the Apes 2001,  PG-13)
Planet of the Apes
cool
42
Planet of the Apes 1968,  G)
Planet of the Apes
cool
43
Escape from the Planet of the Apes 1971,  G)
Escape from the Planet of the Apes
ok
44
Beneath The Planet Of The Apes 1970,  G)
Beneath The Planet Of The Apes
ok
45
Conquest Of The Planet Of The Apes 1972,  PG)
Conquest Of The Planet Of The Apes
ok
46
Battle For The Planet Of The Apes 1973,  G)
Battle For The Planet Of The Apes
ok
47
Flowers in the Attic 1987,  PG-13)
Flowers in the Attic
ok was a good movie
48
Three Men and a Little Lady 1990,  PG)
Three Men and a Little Lady
loved watching good romantic
49
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby)
funny to see how 3 men would try to learn how to look after a baby
50
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
ok was good
51
The War of the Roses 1989,  R)
The War of the Roses
good loved watching it
52
Rain Man 1988,  R)
Rain Man
good
53
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
liked it
54
The Ring Two 2005,  PG-13)
The Ring Two
better than the first one
55
Throw Momma from the Train 1987,  PG-13)
Throw Momma from the Train
i like danny devito he was good
56
The Man Who Sued God 2001,  R)
The Man Who Sued God
i really enjoyed it great
57
Nuns on the Run 1990,  PG-13)
Nuns on the Run
ok
58
Bad Santa 2003,  R)
Bad Santa
kids loved it & so did i
59
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
Drop Dead Fred
great,
60
Hannibal 2001,  R)
Hannibal
loved it great
61
Hannibal Rising 2007,  R)
Hannibal Rising
liked it great....
62
Phone Booth 2003,  R)
Phone Booth
great
63
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
ok cool
64
Men in Black II 2002,  PG-13)
Men in Black II
i love tommy lee jones great actor
65
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
loved it
66
Ghost Dad 1990,  PG)
67
Blackbeard's Ghost 1968,  G)
Blackbeard's Ghost
was ok
68
The Ghost and Mrs. Muir 1947,  Unrated)
The Ghost and Mrs. Muir
old
69
Urban Ghost Story 1998,  R)
Urban Ghost Story
cool
70
She's Having a Baby 1988,  PG-13)
She's Having a Baby
cool
71
The Boogeyman 1980,  R)
The Boogeyman
good flick
72
Cold Creek Manor 2003,  R)
Cold Creek Manor
cool
73
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
The Skeleton Key
liked it
74
The Polar Express 2004,  G)
The Polar Express
the kids absolutely loved it
75
Moving 1988,  R)
Moving
ok cool funny
76
Overboard 1987,  PG)
Overboard
liked it
77
Straight Talk 1992,  PG)
Straight Talk
like dolly
78
Steel Magnolias 1989,  PG)
Steel Magnolias
laughed and cried good movie
79
Big Business 1988,  PG)
Big Business
liked it
80
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
loved it
81
Cobra 1986,  R)
Cobra
ok
82
The Butterfly Effect 2004,  R)
The Butterfly Effect
liked it
83
The Butterfly Effect 2 2006,  R)
The Butterfly Effect 2
was a good flick
84
Kiss The Girls 1997,  R)
Kiss The Girls
loved it
85
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
loved it
86
Three Fugitives 1989,  PG-13)
Three Fugitives
funny flick
87
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
very good i enjoyed imensenly
88
What Becomes of the Broken Hearted? 1999,  Unrated)
What Becomes of the Broken Hearted?
liked it
89
The Break-Up 2006,  PG-13)
The Break-Up
i liked it,it was great
90
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
An Affair to Remember
ok
91
Kokoda 2006,  PG-13)
Kokoda
i liked it good flick
92
Thelma & Louise 1991,  R)
Thelma & Louise
cool
93
Tremors 1990,  R)
Tremors
good flick
94
Tremors 2: Aftershocks 1995,  PG-13)
Tremors 2: Aftershocks
good flick
95
Tremors 3 - Back to Perfection 2001,  PG)
Tremors 3 - Back to Perfection
cool
96
Tremors 4 - The Legend Begins 2004,  PG-13)
97
The Bodyguard 1992,  R)
The Bodyguard
good
98
Point Break 1991,  R)
Point Break
cool surfing movie
99
Days of Thunder 1990,  PG-13)
Days of Thunder
love the racing cars
100
Christmas with the Kranks 2004,  PG)
Christmas with the Kranks
funny flick
101
Once Were Warriors 1994,  R)
Once Were Warriors
cool movie
102
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
good movie
103
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
ccol flick
104
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
was ok
105
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
The Whole Ten Yards
good flick
106
Young Einstein 1989,  PG)
Young Einstein
ok movie
107
Beverly Hills Cop 1984,  R)
Beverly Hills Cop
good flick
108
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
Beverly Hills Cop II
good flick
109
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
Beverly Hills Cop III
great
110
Down and Out in Beverly Hills 1986,  R)
Down and Out in Beverly Hills
great
111
Beverly Hills Ninja 1997,  PG-13)
Beverly Hills Ninja
ok
112
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
excellent
113
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
Kindergarten Cop
good flick
114
Psycho 1960,  R)
Psycho
cool
115
Psycho II 1983,  R)
Psycho II
good flick
116
Psycho III 1986,  R)
Psycho III
good flick
117
Psycho IV: The Beginning 1990,  R)
Psycho IV: The Beginning
wow cool
118
Black Knight 2001,  PG-13)
Black Knight
funny flick
119
Porky's Revenge 1985,  R)
Porky's Revenge
good flick
120
Porky's II: The Next Day 1983,  R)
Porky's II: The Next Day
good flick
121
Twins 1988,  PG)
Twins
good flick
122
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu)
cool
123
Air America 1990,  R)
Air America
good flick
124
Con Air 1997,  R)
Con Air
good flick
125
Red Dragon 2002,  R)
Red Dragon
good flick
126
Enter the Dragon 1973,  R)
Enter the Dragon
was ok cool
127
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
cool
128
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
Six Days, Seven Nights
good flick
129
Back to the Future Part III 1990,  PG)
Back to the Future Part III
ok
130
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
ok
131
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
ok
132
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
cool
133
Police Academy 3 - Back in Training 1986,  PG)
Police Academy 3 - Back in Training
cool
134
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
cool-kids liked it as well
135
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
Jurassic Park III
good flick
136
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
The Lost World - Jurassic Park
good flick
137
Escape from Alcatraz 1979,  PG)
Escape from Alcatraz
cool flick
138
Birdman of Alcatraz 1962,  Unrated)
Birdman of Alcatraz
cool flick
139
Escape from L.A. 1996,  R)
Escape from L.A.
was good
140
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
good flick
141
What Women Want 2000,  PG-13)
What Women Want
good flick---if men only knew
142
Smokey and the Bandit, Pt. 3 1983,  PG)
Smokey and the Bandit, Pt. 3
good movie
143
Smokey and the Bandit 1977,  PG)
Smokey and the Bandit
good movie
144
Smokey and the Bandit II 1980,  PG)
Smokey and the Bandit II
good movie
145
Rooster Cogburn 1975,  PG)
Rooster Cogburn
cool like john wayne movies
146
Death Wish 1974,  R)
Death Wish
cool charles bronson
147
Death Wish 3 1985,  R)
Death Wish 3
cool charles bronson
148
Death Wish 2 1982,  R)
Death Wish 2
cool charles bronson
149
Death Wish 4: The Crackdown 1987,  R)
Death Wish 4: The Crackdown
cool charles bronson
150
Death Wish V: The Face of Death 1994,  R)
Death Wish V: The Face of Death
cool charles bronson
151
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
good flick
152
The Delinquents 1989,  PG-13)
The Delinquents
good flick
153
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
good flick
154
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
good flick
155
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
good
156
Miss Potter 2006,  PG)
157
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
excellent
158
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
Discovering the Real World of Harry Potter
OK
159
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
good flick
160
Who's Afraid of Virginia Woolf? 1966,  R)
Who's Afraid of Virginia Woolf?
like the one with nicole kidman better
161
Born Free 1965,  PG)
Born Free
good flick
162
Marnie 1964,  PG)
Marnie
excelent
163
Mad Max Beyond Thunderdome 1985,  PG-13)
Mad Max Beyond Thunderdome
love old mel gibson cool
164
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
Mad Max 2: The Road Warrior
ok cool
165
Mad Max 1979,  R)
Mad Max
cool
166
The War Wagon 1967,  Unrated)
The War Wagon
cool
167
Tango & Cash 1989,  R)
Tango & Cash
cool
168
True Grit 1969,  G)
True Grit
cool flick
169
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
great excellent
170
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
good movie
171
The Elephant Man 1980,  PG)
The Elephant Man
good flick
172
The Addams Family 1991,  PG-13)
The Addams Family
good movie
173
Addams Family Values 1993,  PG-13)
Addams Family Values
good flick
174
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
loved it great acting in it
175
The People Vs. Larry Flynt 1996,  R)
The People Vs. Larry Flynt
if only we could say the things he did cool
176
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
excelent
177
Anger Management 2003,  PG-13)
Anger Management
great
178
Click 2006,  PG-13)
Click
excellent
179
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
good flick
180
Daddy Day Care 2003,  PG)
Daddy Day Care
good flick
181
Rabbit-Proof Fence 2002,  PG)
Rabbit-Proof Fence
great
182
Bulletproof 1996,  R)
Bulletproof
cool
183
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
Mr. Deeds
good flick
184
Ned Kelly 2004,  R)
Ned Kelly
good flick
185
The Hours 2002,  PG-13)
The Hours
good flick
186
The Others 2001,  PG-13)
The Others
excelent
187
The Interpreter 2005,  PG-13)
The Interpreter
was ok
188
Bewitched 2005,  PG-13)
Bewitched
wasnt what i expected
189
The Ghost and the Darkness 1996,  R)
The Ghost and the Darkness
great
190
The Color Purple 1985,  PG-13)
The Color Purple
good flick
191
Operation Dumbo Drop 1995,  PG)
Operation Dumbo Drop
good flick
192
Gone Fishin' 1997,  PG)
Gone Fishin'
good flick
193
The Man Without a Face 1993,  PG-13)
The Man Without a Face
good flick
194
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
good flick,
195
Payback 1999,  R)
Payback
COOL
196
Tequila Sunrise 1988,  R)
Tequila Sunrise
love mel gibson
197
Maverick 1994,  PG)
Maverick
good flick
198
The Bounty 1984,  PG)
The Bounty
good flick
199
Gallipoli 1981,  PG)
Gallipoli
good flick
200
Forever Young 1992,  PG)
Forever Young
good flick
201
Bird on a Wire 1990,  PG-13)
Bird on a Wire
good flick
202
Tim 1981,  PG)
Tim
good flick
203
Chicken Run 2000,  G)
Chicken Run
liked it so did the kids
204
We Were Soldiers 2002,  R)
We Were Soldiers
good flick
205
Signs 2002,  PG-13)
Signs
good flick
206
My Cousin Vinny 1992,  R)
My Cousin Vinny
good flick
207
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
worth seeing
208
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
good flick
209
RV 2006,  PG)
RV
funny worth seeing
210
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
Good Morning, Vietnam
liked it cool good flick
211
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
good flick worth seeing
212
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
worth seeing
213
Jindabyne 2006,  R)
Jindabyne
good flick........but a shity ending to it
214
The Haunted Mansion 2003,  PG)
The Haunted Mansion
good flick
215
Broken Arrow 1996,  R)
Broken Arrow
good flick
216
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
Robin Hood: Prince of Thieves
good flick
217
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
Riding in Cars with Boys
good flick
218
Halloween 1978,  R)
219
Halloween - Resurrection 2002,  R)
Halloween - Resurrection
cool flick
220
Rocky III 1982,  PG)
Rocky III
cool
221
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
good flick
222
Rocky II 1979,  PG)
Rocky II
cool flick
223
Oscar 1991,  PG)
Oscar
good flick
224
Over the Top 1986,  PG)
Over the Top
cool flick
225
Lock Up 1989,  R)
Lock Up
good flick
226
Daylight 1996,  PG-13)
Daylight
cool flick
227
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
Rambo: First Blood Part II
cool flick
228
Antz 1998,  PG)
Antz
cool flick & kids loved it too
229
Rhinestone 1984,  PG)
Rhinestone
good flick
230
Demolition Man 1993,  R)
Demolition Man
cool
231
Stop! or My Mom Will Shoot 1992,  PG-13)
Stop! or My Mom Will Shoot
very funny lmao
232
Rocky 1976,  PG)
Rocky
cool
233
Cliffhanger 1993,  R)
Cliffhanger
cool
234
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
First Blood (Rambo: First Blood)
cool
235
Rambo III 1988,  R)
Rambo III
cool
236
Flatliners 1990,  R)
Flatliners
good flick
237
Another 48 Hrs. 1990,  R)
Another 48 Hrs.
good flick
238
48 HRS 1982,  R)
48 HRS
good flick
239
The Great Escape 1963,  Unrated)
The Great Escape
cool
240
Escape to Witch Mountain 1975,  G)
Escape to Witch Mountain
ok
241
The Karate Kid 1984,  PG)
The Karate Kid
ok flick
242
Waterworld 1995,  PG-13)
Waterworld
good flick
243
A Few Good Men 1992,  R)
A Few Good Men
good flick
244
Silverado 1985,  PG-13)
Silverado
good flick
245
Open Range 2003,  R)
Open Range
good flick
246
The Postman 1997,  PG-13)
The Postman
good flick
247
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
Dances With Wolves
good flick
248
Joan of Arc 1999,  Unrated)
Joan of Arc
good flick
249
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
Dr. Dolittle
good flick
250
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
Dr. Dolittle 2
good flick
251
Coming to America 1988,  R)
Coming to America
good flick
252
Money Train 1995,  R)
Money Train
ok
253
U.S. Marshals 1998,  R)
U.S. Marshals
like tommy lee jones what else can i say
254
Murder in the First 1994,  R)
Murder in the First
good flick
255
Mystic River 2003,  R)
Mystic River
cool
256
Footloose 1984,  PG)
Footloose
liked it cool
257
Eye For An Eye 1995,  R)
Eye For An Eye
good flick
258
Schindler's List 1993,  R)
Schindler's List
good flick
259
Close Encounters of the Third Kind 1977,  PG)
Close Encounters of the Third Kind
good flick
260
Jaws 1975,  PG)
Jaws
good flick
261
Hook 1991,  PG)
Hook
good flick
262
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
good flick
263
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
A.I. Artificial Intelligence
good flick
264
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
Indiana Jones and the Temple of Doom
good flick
265
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
Indiana Jones and the Last Crusade
good
266
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark)
good flick
267
The Terminal 2004,  PG-13)
The Terminal
liked it
268
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
good flick
269
Michael 1996,  PG)
Michael
good flick
270
The Sum of Us 1994,  R)
The Sum of Us
good flick
271
Romper Stomper 1993,  NC-17)
Romper Stomper
was an ok movie
272
Master and Commander: The Far Side of the World 2003,  PG-13)
Master and Commander: The Far Side of the World
good flick
273
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
A Beautiful Mind
ok liked it
274
Cinderella Man 2005,  PG-13)
Cinderella Man
was a good flick
275
'Breaker' Morant 1980,  PG)
'Breaker' Morant
good flick
276
Happy Birthday to Me 1980,  R)
Happy Birthday to Me
ok
277
The Seventh Sign 1988,  R)
The Seventh Sign
cool
278
Striptease 1996,  R)
Striptease
ok
279
The Juror 1996,  R)
The Juror
cool
280
G.I. Jane 1997,  R)
G.I. Jane
cool
281
Half Light 2005,  R)
Half Light
great
282
Jumpin' Jack Flash 1986,  R)
Jumpin' Jack Flash
good flick
283
Fatal Beauty 1987,  R)
Fatal Beauty
good flick
284
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
Sister Act 2: Back in the Habit
ok cool
285
Sister Act 1992,  PG)
Sister Act
ok cool
286
Corrina, Corrina 1994,  PG)
Corrina, Corrina
cool
287
Ghosts of Mississippi 1996,  PG-13)
Ghosts of Mississippi
LOOK COOL
288
Quigley Down Under 1990,  PG-13)
Quigley Down Under
cool flick
289
The Man from Snowy River 1982,  PG)
The Man from Snowy River
cool
290
The Last Boy Scout 1991,  R)
The Last Boy Scout
cool
291
The Rookie 2002,  G)
The Rookie
cool
292
Mouse Hunt (Mousehunt) 1997,  PG)
Mouse Hunt (Mousehunt)
cool
293
The Devil's Advocate 1997,  R)
The Devil's Advocate
COOL
294
She-Devil 1989,  PG-13)
She-Devil
good flick
295
Urban Cowboy 1980,  PG)
Urban Cowboy
was ok
296
La Bamba 1987,  PG-13)
La Bamba
good flick and sad
297
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives
cool
298
Nine Months 1995,  PG-13)
Nine Months
cool
299
Get Shorty 1995,  R)
Get Shorty
cool
300
The Tigger Movie 2000,  G)
The Tigger Movie
kids liked it
301
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
The Man in the Iron Mask
excellent
302
The Birds 1963,  PG-13)
The Birds
cool
303
Willow 1988,  PG)
Willow
cool flick
304
The 'Burbs 1989,  PG)
The 'Burbs
cool-
305
Risky Business 1983,  R)
Risky Business
ok
306
Dirty Harry 1971,  R)
Dirty Harry
was cool
307
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
Friday the 13th Part 3
cool
308
Rear Window 1954,  PG)
Rear Window
was good
309
Every Which Way But Loose 1978,  PG)
Every Which Way But Loose
good flick
310
All of Me 1984,  PG)
All of Me
good flick
311
The First Wives Club 1996,  PG)
The First Wives Club
was ok
312
The 39 Steps 1935,  PG)
The 39 Steps
cool
313
Dial M for Murder 1954,  PG)
Dial M for Murder
cool
314
16 Blocks 2006,  PG-13)
16 Blocks
COOL LIKED IT
315
Die Hard 1988,  R)
Die Hard
cool
316
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
cool
317
Hostage 2005,  R)
Hostage
cool
318
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
Twelve Monkeys (12 Monkeys)
cool
319
Hart's War 2002,  R)
Hart's War
good flick
320
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
cool
321
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
ccol kids loved it too
322
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
ok was a good flick enjoyed
323
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
cool kids loved it too
324
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
cool
325
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
excelent
326
Medicine Man 1992,  PG-13)
Medicine Man
cool
327
The Hunt for Red October 1990,  PG)
The Hunt for Red October
cool
328
Rising Sun 1993,  R)
Rising Sun
cool
329
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers
cool
330
Dragonheart 1986,  PG-13)
Dragonheart
cool
331
First Knight 1995,  PG-13)
First Knight
cool
332
Phar Lap ,  PG)
Phar Lap
OK
333
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
HAHAHA LAUGHED VERY FUNNY
334
The Invisible 2007,  PG-13)
The Invisible
want to see
335
Lonely Hearts 2006,  R)
Lonely Hearts
looks cool
336
El Aura (The Aura) 2005,  Unrated)
El Aura (The Aura)
looks cool
337
Bobby 2006,  R)
Bobby
looks cool
338
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006,  PG)
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys)
looks cool
339
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple 2006,  Unrated)
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple
looks cool
340
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
looks cool
341
Perfect Stranger 2007,  R)
Perfect Stranger
looks cool
342
Pathfinder 2007,  R)
Pathfinder
looks cool
343
Slow Burn 2007,  R)
Slow Burn
looks cool
344
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres 2007,  R)
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres
looks cool
345
Provoked 2007,  PG-13)
Provoked
looks cool
346
Redline 2007,  PG-13)
Redline
looks cool
347
Year of the Dog 2007,  PG)
Year of the Dog
looks cool
348
Red Road 2006,  Unrated)
Red Road
looks cool
349
Everything's Gone Green 2006,  R)
Everything's Gone Green
looks cool
350
Private Fears in Public Places (Coeurs) 2006,  Unrated)
Private Fears in Public Places (Coeurs)
looks cool
351
Jack Smith and the Destruction Of Atlantis 2006,  Unrated)
Jack Smith and the Destruction Of Atlantis
looks cool
352
Sleeping Dogs Lie 2005,  R)
Sleeping Dogs Lie
looks cool
353
Flannel Pajamas 2005,  R)
Flannel Pajamas
GOT SOME YUP
354
Gamebox 1.0 2007,  PG-13)
Gamebox 1.0
looks cool
355
Avatar: The Last Airbender 2007,  Unrated)
356
Surveillance 2006,  R)
Surveillance
looks cool
357
My Father the Genius 2002,  G)
My Father the Genius
looks cool
358
Le Petit Lieutenant 2005,  Unrated)
Le Petit Lieutenant
looks cool
359
Black Christmas 2006,  R)
Black Christmas
interesting
360
The Good Shepherd 2006,  R)
The Good Shepherd
cool
361
Moonlight 2002,  Unrated)
Moonlight
looks cool
362
Copying Beethoven 2007,  PG-13)
Copying Beethoven
looks cool
363
Aurora Borealis 2004,  R)
Aurora Borealis
looks cool
364
3 Needles 2006,  R)
3 Needles
looks cool
365
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
looks cool
366
The Island 2005,  PG-13)
The Island
KOOL
367
Black Hawk Down 2001,  R)
Black Hawk Down
COOL
368
Eye of the Beholder 1999,  R)
369
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
excellent
370
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
was cool
371
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
I'll Always Know What You Did Last Summer
i love these kinds of movies
372
Troy 2004,  R)
Troy
COOL
373
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
COOL
374
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
awe cool
375
The Ninth Gate 1999,  R)
The Ninth Gate
interesting
376
The Man Who Cried 2000,  R)
377
Secret Window 2004,  PG-13)
Secret Window
cool
378
The Brave 1997,  Unrated)
The Brave
OH COOL
379
Public Enemies 2009,  R)
Public Enemies
OH COOL
380
The Libertine 2004,  R)
The Libertine
OH COOL
381
Deep Sea 3D 2006,  G)
Deep Sea 3D
MMM
382
Arizona Dream 1993,  R)
Arizona Dream
mmm
383
Cannes Man 1996,  R)
Cannes Man
OH COOL
384
Private Resort ,  R)
385
Dead Man 1995,  R)
Dead Man
OH COOL
386
Ed Wood 1994,  R)
Ed Wood
would be good i think
387
Nick of Time 1995,  R)
Nick of Time
OH COOL
388
The Source 1999,  Unrated)
The Source
OH COOL
389
Before Night Falls 2001,  R)
Before Night Falls
OH COOL
390
Donnie Brasco 1997,  R)
Donnie Brasco
OH COOL
391
Shantaram 2008,  Unrated)
Shantaram
OH COOL
392
Breakfast with Hunter 2003,  Unrated)
Breakfast with Hunter
OH COOL
393
Slow Burn 1986,  R)
Slow Burn
OH COOL
394
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
was ok the kids loved it
395
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
the kids loved it
396
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
LOVED IT.....I THINK JOHNNY DEPP LOOKED SEXY AS CAPTAIN JACK SPARROW
397
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
mmmm cool
398
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
cool
399
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
cool
400
Blow 2001,  R)
Blow
OH COOL
401
Don Juan DeMarco 1995,  PG-13)
Don Juan DeMarco
OH COOL
402
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
would be good i think
403
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
404
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
cool
405
Lost in La Mancha 2002,  R)
Lost in La Mancha
OH COOL
406
From Hell 2001,  R)
From Hell
interesting
407
Chocolat 2000,  PG-13)
Chocolat
OH COOL
408
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
OH COOL
409
Buy the Ticket, Take the Ride: Hunter S. Thompson on Film 2006,  Unrated)
Buy the Ticket, Take the Ride: Hunter S. Thompson on Film
OH COOL
410
Catcher in the Rye 1997,  Unrated)
Catcher in the Rye
OH COOL
411
Benny & Joon 1993,  PG)
Benny & Joon
OH COOL
412
The Astronaut's Wife 1999,  R)
The Astronaut's Wife
i liked it cool
413
Platoon 1986,  R)
Platoon
cool
414
All the Love You Cannes! 2002,  Unrated)
All the Love You Cannes!
OH COOL
415
Johnny Stecchino (Johnny Toothpick ) ,  G)
416
Devon's Ghost: Legend of the Bloody Boy 2005,  R)
Devon's Ghost: Legend of the Bloody Boy
OH COOL
417
Johnny Gaddaar 2007,  Unrated)
Johnny Gaddaar
OH COOL
418
Johnny Was 2005,  R)
Johnny Was
OH COOL
419
Johnny Tough 1974,  Unrated)
Johnny Tough
OH COOL
420
Johnny Cool 1963,  Unrated)
Johnny Cool
OH COOL
421
Mrs. Soffel 1984,  PG-13)
Mrs. Soffel
OH COOL
422
The River 1984,  PG-13)
The River
OH COOL
423
The Year of Living Dangerously 1982,  PG)
The Year of Living Dangerously
was a good flick
424
Conspiracy Theory 1997,  R)
Conspiracy Theory
was a good flick
425
The Million Dollar Hotel 2000,  R)
The Million Dollar Hotel
looks cool
426
The Singing Detective 2003,  R)
The Singing Detective
looks cool
427
Apocalypto 2006,  R)
Apocalypto
cool
428
'The Simpsons': America's First Family 2000,  Unrated)
'The Simpsons': America's First Family
looks cool
429
The Patriot 2000,  R)
The Patriot
would be a good flick i supose
430
Pocahontas 1996,  G)
Pocahontas
the kids loved it
431
Ransom 1996,  R)
Ransom
oh yes good flick
432
Forever Hollywood 1999,  Unrated)
Forever Hollywood
looks cool
433
History of the World -- Part I 1981,  R)
History of the World -- Part I
MMMM
434
High Anxiety 1978,  PG)
High Anxiety
looks cool
435
Silent Movie 1976,  PG)
Silent Movie
looks cool
436
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
funny
437
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
Dracula - Dead and Loving It
ok cool
438
Life Stinks 1991,  PG-13)
Life Stinks
looks cool
439
Hot Baby 2007,  Unrated)
Hot Baby
looks cool
440
Waist Deep 2006,  R)
Waist Deep
looks cool
441
Annapolis 2006,  PG-13)
Annapolis
looks cool
442
24 Hours on Craigslist 2004,  Unrated)
24 Hours on Craigslist
looks cool
443
Wildcat Women in 3D 2001,  Unrated)
Wildcat Women in 3D
looks cool
444
Monster in the Closet 1986,  PG)
Monster in the Closet
looks cool
445
Freedomland 2006,  R)
Freedomland
cool
446
Cleaner 2007,  R)
Cleaner
looks cool
447
Resurrecting the Champ 2007,  PG-13)
Resurrecting the Champ
looks cool
448
Strictly Business 1991,  PG-13)
Strictly Business
looks cool
449
Rules of Engagement 2000,  R)
Rules of Engagement
looks cool
450
The Man 2005,  PG-13)
The Man
cool
451
Unbreakable 2000,  PG-13)
Unbreakable
looks cool
452
Shaft 2000,  R)
Shaft
looks cool
453
Deep Blue Sea 1999,  R)
Deep Blue Sea
looks cool
454
Sphere 1998,  PG-13)
Sphere
ok
455
Fresh 1994,  R)
Fresh
looks cool
456
The Caveman's Valentine 2001,  R)
The Caveman's Valentine
looks cool
457
Formula 51 (The 51st State) 2002,  R)
Formula 51 (The 51st State)
COOL HE USES THAT MOTHER F------N WORD IN THIS TOO HIS TRADE MARK
458
The Great White Hype 1996,  R)
The Great White Hype
cool
459
In My Country 2004,  R)
In My Country
looks cool
460
No Good Deed 2003,  R)
No Good Deed
looks cool
461
Johnny Suede 1992,  R)
Johnny Suede
looks cool
462
Amos & Andrew 1993,  PG-13)
Amos & Andrew
COOL
463
187 1997,  R)
187
looks cool
464
XXX 2002,  PG-13)
XXX
cool
465
Soul Men 2008,  R)
Soul Men
looks cool
466
Lakeview Terrace 2008,  PG-13)
Lakeview Terrace
looks cool
467
Black Snake Moan 2007,  R)
Black Snake Moan
looks cool
468
The Stars of Star Wars: Interviews from the Cast 1999,  Unrated)
The Stars of Star Wars: Interviews from the Cast
looks cool
469
Against the Wall 1994,  R)
Against the Wall
looks cool
470
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
cool
471
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
the kids liked this 1
472
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
cool
473
Jackie Brown 1997,  R)
Jackie Brown
cool
474
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
looks cool
475
Juice 1992,  R)
Juice
looks cool
476
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
S.W.A.T.
looks cool
477
Eve's Bayou 1997,  R)
Eve's Bayou
looks cool
478
The Negotiator 1998,  R)
The Negotiator
cool
479
Hard Eight (Sydney) 1996,  R)
Hard Eight (Sydney)
looks cool
480
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
The Long Kiss Goodnight
kool
481
Kiss of Death 1995,  R)
Kiss of Death
looks cool
482
Twisted 2004,  R)
Twisted
MMMM
483
R2-D2: Beneath the Dome 2001,  Unrated)
R2-D2: Beneath the Dome
looks cool
484
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
gr8 cool the kids loved it what else can i say
485
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
cool
486
The Legend of Zorro 2005,  PG)
The Legend of Zorro
cool that accent that antonio has sexy
487
The 13th Warrior 1999,  R)
The 13th Warrior
looks cool
488
10 More Minutes... Anatomy of a Shootout 1998,  Unrated)
10 More Minutes... Anatomy of a Shootout
looks cool
489
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
The Mask of Zorro
COOL
490
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
cool
491
Never Talk to Strangers 1995,  R)
Never Talk to Strangers
looks cool
492
Assassins 1995,  R)
Assassins
looks cool
493
The Body 2001,  PG-13)
The Body
looks cool
494
Two Much 1995,  PG-13)
Two Much
looks cool
495
Desperado 1995,  R)
Desperado
looks cool
496
Assassination of a High School President 2009,  R)
Assassination of a High School President
looks cool
497
The Astronaut Farmer 2007,  PG)
The Astronaut Farmer
looks cool
498
Last Man Standing 1996,  R)
Last Man Standing
COOL
499
Lucky Number Slevin 2006,  R)
Lucky Number Slevin
looks cool
500
The Jackal 1997,  R)
The Jackal
good flick
501
The Story of Us 1999,  R)
The Story of Us
looks cool
502
Nobody's Fool 1994,  R)
Nobody's Fool
looks cool
503
Tears of the Sun 2003,  R)
Tears of the Sun
looks cool
504
Hudson Hawk 1991,  R)
Hudson Hawk
ok kool
505
Mercury Rising 1998,  R)
Mercury Rising
looks cool
506
Blind Date 1987,  PG-13)
Blind Date
mmm
507
The Bonfire of the Vanities 1990,  R)
The Bonfire of the Vanities
OK
508
Mortal Thoughts 1991,  R)
Mortal Thoughts
OK
509
The Siege 1998,  R)
The Siege
COOL
510
Death Becomes Her 1992,  PG-13)
Death Becomes Her
loved it
511
Bandits 2001,  PG-13)
Bandits
COOL
512
Sunset 1988,  R)
Sunset
looks cool
513
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
COOL
514
The Whole Nine Yards 2000,  R)
The Whole Nine Yards
good flick
515
Striking Distance 1993,  R)
Striking Distance
MMMMM
516
In Country 1989,  R)
In Country
looks cool
517
Breakfast of Champions 1999,  R)
Breakfast of Champions
looks cool
518
Sin City 2005,  R)
Sin City
COOL
519
North 1994,  PG)
North
ok sounds good
520
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
looks cool
521
The Kid 2000,  PG)
The Kid
COOL
522
The Hip Hop Project 2006,  PG-13)
The Hip Hop Project
looks cool
523
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon 2006,  R)
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon
interesting
524
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
The Hills Have Eyes 2
cool
525
Wind Chill 2007,  R)
Wind Chill
interesting
526
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
Snoop Dogg's Hood of Horror
interesting
527
Death Proof 2007,  R)
Death Proof
interesting
528
Deadly Friend 1986,  R)
Deadly Friend
interesting
529
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
Wrong Turn 2: Dead End
interesting
530
Rise: Blood Hunter 2006,  R)
Rise: Blood Hunter
interesting
531
28 Weeks Later... 2007,  R)
28 Weeks Later...
interesting
532
Return to House on Haunted Hill 2007,  R)
Return to House on Haunted Hill
interesting
533
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror)
interesting
534
Grindhouse 2007,  R)
Grindhouse
interesting
535
The Tripper 2007,  R)
The Tripper
interesting
536
Driftwood 2006,  R)
Driftwood
interesting
537
1408 2007,  PG-13)
1408
interesting
538
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
cool
539
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
cool
540
Scream 1996,  R)
Scream
interesting
541
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
ok
542
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
cool
543
13 Gantry Row 1998,  R)
13 Gantry Row
good
544
11:11: The Gate 2004,  R)
11:11: The Gate
interesting
545
Skinwalkers 2007,  PG-13)
Skinwalkers
interesting
546
The Kingdom 2007,  R)
The Kingdom
interesting
547
Boogeyman 2 2007,  Unrated)
Boogeyman 2
i want to see it 4 sure
548
The Violin (El Violin) 2006,  Unrated)
The Violin (El Violin)
interesting
549
Trick 'r Treat 2006,  R)
Trick 'r Treat
interesting
550
Frequently Asked Questions About Time Travel 2009,  Unrated)
Frequently Asked Questions About Time Travel
interesting
551
The Water Horse: Legend of the Deep 2007,  PG)
The Water Horse: Legend of the Deep
defantlty got to see
552
The Kite Runner 2007,  PG-13)
The Kite Runner
cool
553
There Will Be Blood 2007,  R)
There Will Be Blood
mmmm interesting
554
The Killing of John Lennon 2006,  Unrated)
The Killing of John Lennon
cool
555
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale 2008,  PG-13)
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale
interesting
556
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007,  R)
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2)
yes cool
557
Atonement 2007,  R)
Atonement
looks kool
558
The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie 2007,  G)
The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie
kids will like this 1
559
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
looks ok
560
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
interesting
561
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
the kids will like this one
562
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
that i have to see
563
Juno 2007,  PG-13)
Juno
mmmmm
564
First Sunday 2008,  PG-13)
First Sunday
interesting
565
The Bucket List 2007,  PG-13)
The Bucket List
cool cant wait to see it
566
Teeth 2007,  R)
Teeth
mmmm interesting
567
Cassandra's Dream 2007,  PG-13)
Cassandra's Dream
sounds cool
568
Mad Money 2008,  PG-13)
Mad Money
yeah sounds ok
569
27 Dresses 2008,  PG-13)
27 Dresses
could be worth it
570
The Hills Have Eyes 1977,  R)
The Hills Have Eyes
interesting
571
Maximum Overdrive 1986,  R)
Maximum Overdrive
mmminteresting
572
Audition (Ōdishon) 1999,  R)
Audition (Ōdishon)
interesting
573
Candyman 2 - Farewell to the Flesh 1995,  R)
Candyman 2 - Farewell to the Flesh
interesting
574
Halloween III - Season of the Witch 1982,  R)
Halloween III - Season of the Witch
interesting
575
Damien: Omen II 1978,  R)
Damien: Omen II
interesting
576
Copycat 1995,  R)
Copycat
interesting
577
Tamara 2005,  R)
Tamara
interesting
578
Leprechaun 1993,  R)
Leprechaun
interesting
579
Eraserhead 1977,  R)
Eraserhead
interesting
580
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan
interesting
581
Alone in the Dark 2005,  R)
Alone in the Dark
interesting
582
Van Helsing: The London Assignment 2004,  PG-13)
Van Helsing: The London Assignment
interesting
583
Ginger Snaps 2000,  R)
Ginger Snaps
interesting
584
Urban Legends: Final Cut 2000,  R)
Urban Legends: Final Cut
interesting
585
Mimic 1997,  R)
Mimic
interesting
586
Disturbing Behavior 1998,  R)
Disturbing Behavior
interesting
587
The Island of Dr. Moreau 1996,  PG-13)
The Island of Dr. Moreau
interesting
588
Wolf 1994,  R)
Wolf
interesting
589
Frailty 2002,  R)
Frailty
interesting
590
Serial Mom 1994,  R)
Serial Mom
interesting
591
Vampire in Brooklyn 1995,  R)
Vampire in Brooklyn
interesting
592
Cursed 2004,  PG-13)
Cursed
OK
593
Book of Shadows - Blair Witch 2 2013,  R)
Book of Shadows - Blair Witch 2
interesting
594
Bubba Ho-Tep 2002,  R)
Bubba Ho-Tep
interesting
595
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
Jason Goes to Hell - The Final Friday
interesting
596
fear dot com (FeardotCom) 2002,  R)
fear dot com (FeardotCom)
interesting
597
Vampires 1998,  R)
Vampires
interesting
598
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan
interesting
599
Severance 2006,  R)
Severance
interesting
600
Cujo 1983,  R)
Cujo
interesting
601
Valentine 2001,  R)
Valentine
interesting
602
King Kong 1976,  PG)
King Kong
OK
603
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
Wes Craven's New Nightmare
interesting
604
The Witches 1990,  PG)
The Witches
interesting
605
Pulse 2006,  PG-13)
Pulse
OK COOL
606
Rosemary's Baby 1968,  R)
Rosemary's Baby
COOL
607
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6)
COOL
608
Night of the Living Dead 1990,  R)
Night of the Living Dead
interesting
609
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) 2003,  Unrated)
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES)
interesting
610
The Skulls 2000,  PG-13)
The Skulls
interesting
611
The Jacket 2005,  R)
The Jacket
interesting
612
An American Haunting 2006,  PG-13)
An American Haunting
COOL
613
Dracula 2000 2000,  R)
Dracula 2000
interesting
614
The Wicker Man 2006,  PG-13)
The Wicker Man
COOL
615
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
Freddy's Dead - The Final Nightmare
interesting
616
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
Blood and Chocolate
interesting
617
The Invasion 2007,  PG-13)
The Invasion
interesting
618
See No Evil 2006,  R)
See No Evil
interesting
619
Cube 1997,  R)
Cube
interesting
620
Dane Cook: Vicious Circle 2006,  Unrated)
Dane Cook: Vicious Circle
OK
621
61* 2001,  Unrated)
61*
OK
622
12 Angry Men 1997,  PG-13)
12 Angry Men
OK KOOL
623
Flight 93 2006,  PG-13)
Flight 93
COOL
624
Salem's Lot 1979,  PG)
Salem's Lot
COOL
625
Sabrina the Teenage Witch 1996,  PG)
Sabrina the Teenage Witch
KIDS LOVED IT
626
How the Grinch Stole Christmas 1965,  Unrated)
How the Grinch Stole Christmas
KIDS LOVED IT
627
Happily N'ever After 2006,  PG)
Happily N'ever After
KIDS WOULD LOVED IT
628
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
Final Fantasy - The Spirits Within
OK KID WILL LIKE IT
629
All Dogs Go To Heaven 2 1996,  G)
All Dogs Go To Heaven 2
KIDS WOOD LOVED IT
630
Fantasia 1940,  G)
Fantasia
KIDS LOVED IT
631
Monster House 2006,  PG)
Monster House
KIDS LOVED IT
632
The Wild 2006,  G)
The Wild
KIDS LOVED IT
633
Curious George 2006,  G)
Curious George
KIDS LOVED IT
634
Flushed Away 2006,  PG)
Flushed Away
KIDS LOVED IT
635
FernGully - The Last Rainforest 1992,  G)
FernGully - The Last Rainforest
KIDS LOVED IT
636
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
KIDS LOVED IT
637
TMNT 2007,  PG)
TMNT
KIDS LOVED IT
638
Charlotte's Web 2006,  G)
Charlotte's Web
KIDS LOVED IT
639
Hoodwinked 2006,  PG)
Hoodwinked
KIDS LOVED IT
640
Open Season 2006,  PG)
Open Season
KIDS LOVED IT
641
A Goofy Movie 1995,  G)
A Goofy Movie
KIDS LOVED IT
642
Beauty and the Beast 1992,  G)
Beauty and the Beast
KIDS LOVED IT
643
The Land Before Time 1988,  G)
The Land Before Time
KIDS LOVED IT
644
Hercules 1997,  G)
Hercules
KIDS LOVED IT
645
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride
KIDS LOVED IT
646
Snow White and the Seven Dwarfs 1937,  G)
Snow White and the Seven Dwarfs
KIDS LOVED IT
647
Sleeping Beauty 1959,  G)
Sleeping Beauty
KIDS LOVED IT
648
The Emperor's New Groove 2000,  G)
The Emperor's New Groove
KIDS LOVED IT
649
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
THE KIDS LOVED IT
650
Dumbo 1941,  G)
Dumbo
KIDS LOVED IT
651
Ratatouille 2007,  G)
Ratatouille
THE KIDS WILL LIKE
652
Mulan 1998,  G)
Mulan
KIDS LOVED IT
653
Alice in Wonderland 1951,  G)
Alice in Wonderland
KIDS LOVED IT
654
Beauty and the Beast 1991,  G)
655
101 Dalmatians 1961,  G)
101 Dalmatians
KIDS LOVED IT
656
Cars 2006,  G)
Cars
KIDS LOVED IT
657
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
KIDS LOVED IT
658
Lady and the Tramp 1955,  G)
Lady and the Tramp
KIDS LOVED IT
659
Aladdin 1992,  G)
Aladdin
KIDS LOVED IT
660
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
KIDS LOVED IT
661
Shrek 2001,  PG)
Shrek
COOL
662
Snow White: A Tale of Terror (Snow White in the Black Forest) 1997,  R)
Snow White: A Tale of Terror (Snow White in the Black Forest)
INTERESTING
663
Leprechaun 3 1995,  R)
Leprechaun 3
INTERESTING
664
Three...Extremes (Saam gaang yi) 2004,  R)
Three...Extremes (Saam gaang yi)
INTERESTING
665
Puppet Master 1989,  R)
Puppet Master
INTERESTING
666
Prince of Darkness 1987,  R)
Prince of Darkness
INTERESTING
667
Tales from the Hood 1995,  R)
Tales from the Hood
INTERESTING
668
Critters 4 - They're Invading Your Space 1991,  PG-13)
Critters 4 - They're Invading Your Space
INTERESTING
669
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
WAS OK
670
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
OH COOL
671
The City of Your Final Destination 2010,  PG-13)
The City of Your Final Destination
looks cool
672
Paradise Lost - The Child Murders at Robin Hood Hills 1996,  Unrated)
Paradise Lost - The Child Murders at Robin Hood Hills
was interesting
673
Titanic Revealed 2004,  Unrated)
Titanic Revealed
interesting
674
Kurt & Courtney 1998,  R)
Kurt & Courtney
interesting
675
The Manson Family 2004,  R)
The Manson Family
interesting
676
Inside Deep Throat 2004,  NC-17)
Inside Deep Throat
interesting
677
Nuit et Brouillard (Night and Fog) 1955,  Unrated)
Nuit et Brouillard (Night and Fog)
interesting
678
My Best Fiend (Mein liebster Feind - Klaus Kinski) 1999,  Unrated)
My Best Fiend (Mein liebster Feind - Klaus Kinski)
interesting
679
When the Levees Broke 2006,  Unrated)
When the Levees Broke
interesting
680
Hellfighters 1968,  G)
Hellfighters
interesting
681
Fuck (F*ck) 2005,  Unrated)
Fuck (F*ck)
interesting
682
Biggie and Tupac 2002,  R)
Biggie and Tupac
interesting
683
To Be and to Have (Etre et Avoir) 2003,  Unrated)
To Be and to Have (Etre et Avoir)
interesting
684
The Big One 1997,  PG-13)
The Big One
interesting
685
Control Room 2003,  Unrated)
Control Room
interesting
686
Protocols of Zion 2004,  R)
Protocols of Zion
interesting
687
F for Fake 1973,  Unrated)
F for Fake
interesting
688
Winged Migration (Le Peuple Migrateur) 2003,  G)
Winged Migration (Le Peuple Migrateur)
interesting
689
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse 1991,  R)
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse
interesting
690
Riding Giants 2004,  PG-13)
Riding Giants
interesting
691
Faces of Death 1978,  Unrated)
Faces of Death
interesting
692
So Much So Fast 2006,  Unrated)
So Much So Fast
interesting
693
Grey Gardens 1976,  PG)
Grey Gardens
interesting
694
Trekkies 1997,  PG)
Trekkies
interesting
695
Chris Rock: Bigger & Blacker 1999,  Unrated)
Chris Rock: Bigger & Blacker
interesting
696
Tarnation 2003,  Unrated)
Tarnation
interesting
697
No End in Sight 2007,  Unrated)
No End in Sight
interesting
698
My Country, My Country 2005,  Unrated)
My Country, My Country
interesting
699
The Bridge 2006,  R)
The Bridge
interesting
700
Today You Die 2005,  R)
Today You Die
interesting
701
I Am A Sex Addict 2005,  R)
I Am A Sex Addict
interesting
702
The 11th Hour 2007,  PG)
The 11th Hour
interesting
703
WWE: The Rise & Fall of ECW ,  Unrated)
WWE: The Rise & Fall of ECW
interesting
704
Murderball 2005,  R)
Murderball
interesting
705
Koyaanisqatsi - Life Out of Balance 1982,  Unrated)
Koyaanisqatsi - Life Out of Balance
interesting
706
9/11 2002,  Unrated)
9/11
interesting
707
Tupac - Resurrection 2003,  R)
Tupac - Resurrection
interesting
708
The Road To Guantanamo 2006,  R)
The Road To Guantanamo
interesting
709
What the Bleep Do We Know!? 2004,  Unrated)
What the Bleep Do We Know!?
interesting
710
First Descent 2005,  PG-13)
First Descent
interesting
711
Why We Fight 2006,  PG-13)
Why We Fight
interesting
712
Through the Fire 2005,  G)
Through the Fire
interesting
713
Cowboy Del Amor 2005,  G)
Cowboy Del Amor
interesting
714
Grizzly Man 2005,  R)
Grizzly Man
interesting
715
A Hard Day's Night 1964,  G)
A Hard Day's Night
interesting
716
Super Size Me 2003,  PG-13)
Super Size Me
ok
717
Fahrenheit 9/11 2004,  R)
Fahrenheit 9/11
interesting
718
An Inconvenient Truth 2006,  PG)
An Inconvenient Truth
ok
719
Downfall (Der Untergang) 2004,  R)
Downfall (Der Untergang)
ok
720
Friday the 13th 1980,  R)
Friday the 13th
cool
721
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
ok
722
Jack Frost 1998,  PG)
Jack Frost
would be good i think
723
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
Hot Shots! Part Deux
SO SO
724
Beethoven's 2nd 1993,  PG)
Beethoven's 2nd
OK COOL
725
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2)
would be good i think
726
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
Barnyard: The Original Party Animals
THE KIDS LOVED IT
727
Wild Things 1998,  R)
Wild Things
would be good i think
728
Sense and Sensibility 1995,  PG)
Sense and Sensibility
would be good i think
729
Say Anything... 1989,  PG-13)
Say Anything...
would be good i think
730
The Santa Clause 3: The Escape Clause 2006,  G)
The Santa Clause 3: The Escape Clause
would be good i think
731
Doctor Dolittle 1967,  G)
Doctor Dolittle
OK COOL IF ONLY ANIMALS COULD TALK WHAT WOULD THEY SAY???
732
Baby Geniuses 1999,  PG)
Baby Geniuses
would be good i think
733
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
Daddy's Little Girls
would be good i think
734
Bio-Dome 1996,  PG-13)
Bio-Dome
would be good i think
735
This Is Spinal Tap 1984,  R)
This Is Spinal Tap
would be good i think
736
Adventures in Babysitting 1987,  PG-13)
Adventures in Babysitting
would be good i think
737
Blank Check 1994,  PG)
Blank Check
would be good i think
738
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear 1991,  PG-13)
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
BIT BORING
739
Friday After Next 2002,  R)
Friday After Next
would be good i think
740
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
Herbie: Fully Loaded
OK COOL
741
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult 1994,  PG-13)
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult
BORING
742
Freddy Got Fingered 2001,  R)
Freddy Got Fingered
would be good i think
743
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991,  PG-13)
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead
OK COOL
744
Catch and Release 2007,  PG-13)
Catch and Release
would be good i think
745
The Shaggy Dog 2006,  PG)
The Shaggy Dog
WAS A GOOD FLICK
746
The Game Plan 2007,  PG)
The Game Plan
would be good i think
747
Encino Man 1992,  PG)
Encino Man
OK COOL
748
Raising Helen 2004,  PG-13)
Raising Helen
would be good i think
749
Casanova 2005,  R)
Casanova
would be good i think
750
Are We Done Yet? 2007,  PG)
Are We Done Yet?
would be good i think
751
It Takes Two 1995,  PG)
It Takes Two
would be good i think
752
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005,  PG-13)
Fever Pitch (The Perfect Catch)
would be good i think
753
Adaptation 2002,  R)
Adaptation
would be good i think
754
White Men Can't Jump 1992,  R)
White Men Can't Jump
OK
755
I Heart Huckabees 2004,  R)
I Heart Huckabees
would be good i think
756
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
Deuce Bigalow: European Gigolo
OK
757
City Slickers 1991,  PG-13)
City Slickers
OK
758
No Reservations 2007,  PG)
No Reservations
would be good i think
759
The Parent Trap 1961,  G)
The Parent Trap
COOL
760
Orange County 2002,  PG-13)
Orange County
OK
761
The Weather Man 2005,  R)
The Weather Man
would be good i think
762
Georgia Rule 2007,  R)
Georgia Rule
was ok
763
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
Kate & Leopold
WAS COOL
764
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
The Rundown (Welcome to the Jungle)
COOL
765
The Three Musketeers 1993,  PG)
The Three Musketeers
WAS COOL
766
Chasing Amy 1997,  R)
Chasing Amy
would be good i think
767
Grandma's Boy 2006,  R)
Grandma's Boy
would be good i think
768
Half Baked 1998,  R)
Half Baked
would be good i think
769
The Family Man 2000,  PG-13)
The Family Man
would be good i think
770
All Dogs Go To Heaven 1989,  G)
All Dogs Go To Heaven
kids liked it
771
Cats & Dogs 2001,  PG)
Cats & Dogs
kids liked it
772
Casper 1995,  PG)
Casper
kids liked it
773
Scooby-Doo 2002,  PG)
Scooby-Doo
kids liked it
774
Babe 1995,  G)
Babe
kids liked it
775
The Sound of Music 1965,  G)
The Sound of Music
kids liked it
776
Cool Runnings 1993,  PG)
Cool Runnings
kids liked it
777
The Jungle Book 1967,  G)
The Jungle Book
kids liked it
778
Free Willy 1993,  PG)
Free Willy
kids liked it
779
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
780
Cinderella 1950,  G)
Cinderella
kids liked it
781
The Wizard of Oz 1939,  G)
The Wizard of Oz
kids liked it
782
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
Willy Wonka and the Chocolate Factory
kids liked it
783
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
kids liked it
784
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
Home Alone 2: Lost in New York
kids liked it
785
Jumanji 1995,  PG)
Jumanji
kids liked it
786
Toy Story 1995,  G)
Toy Story
kids liked it
787
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
kids liked it
788
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
kids liked it
789
Two For the Money 2005,  R)
Two For the Money
would be good i think
790
Toys 1992,  PG-13)
Toys
ok kool
791
Broken Flowers 2005,  R)
Broken Flowers
would be good i think
792
Secondhand Lions 2003,  PG)
Secondhand Lions
would be good i think
793
Man of the House 1995,  PG)
Man of the House
would be good i think
794
A Midsummer Night's Dream 1999,  PG-13)
A Midsummer Night's Dream
would be good i think
795
A Muppet Family Christmas 1987,  Unrated)
A Muppet Family Christmas
kids liked it
796
First Daughter 2004,  PG)
First Daughter
would be good i think
797
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
Garfield: A Tail of Two Kitties
cool
798
Beethoven's 3rd 2000,  G)
Beethoven's 3rd
ok kool
799
Duplex (Our House) 2003,  PG-13)
Duplex (Our House)
would be good i think
800
In Good Company 2004,  PG-13)
In Good Company
would be good i think
801
The Host (Gwoemul) 2006,  R)
The Host (Gwoemul)
would be good i think
802
Down to Earth 2001,  PG-13)
Down to Earth
would be good i think
803
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
School for Scoundrels
would be good i think
804
Fools Rush In 1997,  PG-13)
Fools Rush In
would be good i think
805
Babe: Pig in the City 1998,  G)
Babe: Pig in the City
kids liked it
806
Cocoon 1985,  PG-13)
Cocoon
OK COOL
807
Bad News Bears 2005,  PG-13)
Bad News Bears
would be good i think
808
We're Back! A Dinosaur's Story 1993,  G)
We're Back! A Dinosaur's Story
kids loved it
809
Inspector Gadget 2 2003,  G)
Inspector Gadget 2
kids loved it
810
Getting Even With Dad 1994,  PG)
Getting Even With Dad
kids loved it
811
Brother Bear 2 2006,  G)
Brother Bear 2
kids loved it
812
An American Tail - The Mystery of the Night Monster 2000,  G)
An American Tail - The Mystery of the Night Monster
kids loved it
813
The Cure 1995,  PG-13)
The Cure
kids loved it
814
Charlotte's Web 2 - Wilbur's Great Adventure 2003,  G)
Charlotte's Web 2 - Wilbur's Great Adventure
kids loved it
815
Bebe's Kids 1992,  PG-13)
Bebe's Kids
kids loved it
816
The Land Before Time X - The Great Longneck Migration 2003,  G)
The Land Before Time X - The Great Longneck Migration
kids loved it
817
The Silver Chair 1990,  Unrated)
The Silver Chair
kids loved it
818
Gulliver's Travels 1996,  PG)
Gulliver's Travels
kids loved it
819
Scooby-Doo in Arabian Nights 1994,  Unrated)
Scooby-Doo in Arabian Nights
kids loved it
820
Casper and Wendy's Ghostly Adventures 2002,  G)
Casper and Wendy's Ghostly Adventures
kids loved it
821
Scooby-Doo's Spookiest Tales 2000,  Unrated)
Scooby-Doo's Spookiest Tales
kids loved it
822
Scooby Doo's Creepiest Capers 2001,  Unrated)
Scooby Doo's Creepiest Capers
kids loved it
823
Race for Your Life, Charlie Brown 1977,  G)
Race for Your Life, Charlie Brown
kids loved it
824
Air Buddies 2006,  PG)
Air Buddies
kids loved it
825
Jack Frost 1979,  Unrated)
Jack Frost
kids loved it
826
'Twas the Night Before Christmas 1974,  G)
'Twas the Night Before Christmas
kids loved it
827
Tom and Jerry - Whiskers Away 1952,  G)
Tom and Jerry - Whiskers Away
kids loved it
828
The Swan Princess: Escape from Castle Mountain 2004,  G)
829
My Friend Flicka 1943,  Unrated)
My Friend Flicka
kids loved it
830
The Return of the King 1980,  R)
The Return of the King
kids loved it
831
Stuart Little 3 - Call of the Wild 2005,  G)
Stuart Little 3 - Call of the Wild
kids loved it
832
Growing Up With Winnie the Pooh - Friends Forever 1988,  Unrated)
Growing Up With Winnie the Pooh - Friends Forever
kids loved it
833
Bob the Butler 2004,  PG)
Bob the Butler
kids loved it
834
Soccer Dog: The Movie 1999,  PG)
Soccer Dog: The Movie
kids loved it
835
Babar - The Movie 1988,  G)
Babar - The Movie
kids loved it
836
The Secret of NIMH 2 - Timmy to the Rescue 1998,  G)
The Secret of NIMH 2 - Timmy to the Rescue
kids loved it
837
Jimmy Neutron - Jet Fusion 2004,  Unrated)
Jimmy Neutron - Jet Fusion
kids loved it
838
Dora the Explorer - Meet Diego 2003,  Unrated)
Dora the Explorer - Meet Diego
jessica loves dora
839
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
COOL
840
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
COOL
841
300 2007,  R)
300
looks cool
842
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
looks cool
843
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
looks cool
844
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
COOL
845
The Departed 2006,  R)
The Departed
looks cool
846
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
COOL
847
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
looks cool
848
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
looks cool
849
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
COOL
850
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
looks cool
851
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
looks cool
852
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
COOL
853
Old School 2003,  R)
Old School
looks cool
854
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
looks cool
855
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
looks cool
856
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
looks cool
857
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
looks cool
858
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
looks cool
859
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
looks cool
860
American History X 1998,  R)
American History X
looks cool
861
Office Space 1999,  R)
Office Space
looks cool
862
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
COOL
863
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
looks cool
864
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
looks cool
865
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
looks cool
866
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
looks cool
867
Top Gun 1986,  PG)
Top Gun
OK
868
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
OH COOL
869
The Order (The Sin Eater) 2003,  R)
The Order (The Sin Eater)
mmmmm
870
Blackrock (Black Rock) 1997,  Unrated)
Blackrock (Black Rock)
OOHH COOL
871
Brokeback Mountain 2005,  R)
Brokeback Mountain
COOL SEXY HEATH
872
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
The Brothers Grimm
COOL SEXY HEATH
873
Lords of Dogtown 2005,  PG-13)
Lords of Dogtown
LOOKS COOL
874
Monster's Ball 2001,  R)
Monster's Ball
COOL
875
The Four Feathers 2002,  PG-13)
The Four Feathers
COOL
876
Two Hands 1999,  R)
Two Hands
COOL SEXY HEATH
877
Candy 2005,  R)
Candy
COOL SEXY HEATH
878
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
COOL SEXY HEATH
879
I'm Not There 2007,  R)
I'm Not There
COOL SEXY HEATH
880
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
defantly want to see this one
881
Civil War Combat: The Battle of Franklin ,  Unrated)
Civil War Combat: The Battle of Franklin
COOL
882
Leprechaun 2 1994,  R)
Leprechaun 2
INTERESTING
883
Les Lāches vivent d'espoir (My Baby Is Black!) 1960,  Unrated)
Les Lāches vivent d'espoir (My Baby Is Black!)
COOL
884
Home Front 2006,  Unrated)
Home Front
COOL
885
The Most Unromantic Man in the World 2004,  Unrated)
The Most Unromantic Man in the World
COOL
886
Cry of the Banshee 1970,  PG)
Cry of the Banshee
COOL

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments