Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kyleepowell's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
2
Demolition Man 1993,  R)
3
Seven (Se7en) 1995,  R)
4
Alexander 2004,  R)
5
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
6
Freddy vs. Jason 2003,  R)
7
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
8
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
9
U.S. Marshals 1998,  R)
10
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
11
Interview with the Vampire 1994,  R)
12
Troy 2004,  R)
13
Murder at 1600 1997,  R)
14
Original Sin 2001,  R)
15
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
16
The Bone Collector 1999,  R)
17
Legends of the Fall 1994,  R)
18
White Men Can't Jump 1992,  R)
19
Passenger 57 1992,  R)
20
Girl, Interrupted 1999,  R)
21
Taking Lives 2004,  R)
22
The Fan 1996,  R)
23
The Devil's Own 1997,  R)
24
Blade II 2002,  R)
25
Blade: Trinity 2004,  R)
26
Blade 1998,  R)
27
Seed Of Chucky 2004,  R)
28
Seven Years in Tibet 1997,  PG-13)
29
New Jack City 1991,  R)
30
Undisputed 2002,  R)
31
Apt Pupil 1998,  R)
32
The Incredibles 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments