My Favorite Movies
These are the movies that make me cry, laugh, scream and smile. These are my top 20 favourite movies of all time. ps. im a sucker for romantic & horror movies.
| kyla747's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 2 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 4 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Scream 1996, R) |
|
| 8 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 10 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 14 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 15 |
May 2002, R) |
|
| 16 |
The Shining 1980, R) |
|
| 17 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 18 |
Halloween 1978, R) |
|
| 19 |
Valentine 2001, R) |
|
| 20 |
I Know What You Did Last Summer 1997, R) |




















