Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kybelle68's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
LOVE IT!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
LOVE IT!
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
SAW IT LOVED IT!!!
4
Gone With the Wind 1939,  G)
5
Roman Holiday 1953,  Unrated)
6
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
7
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
8
Steel Magnolias 1989,  PG)
9
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
Diary of a Mad Black Woman
Gotta love Madea!
10
Something's Gotta Give 2003,  PG-13)
11
My Fair Lady 1964,  G)
12
Mrs. Brown 1997,  PG)
13
Mrs. 'Arris Goes to Paris (Mrs. Harris Goes to Paris) 1992,  Unrated)
14
Glory 1989,  R)
15
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
16
National Treasure 2004,  PG)
17
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
LOVED THE FIRST ONE CAN'T WAIT TO SEE THIS ONE!
18
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
19
National Lampoon's European Vacation 1985,  PG-13)
20
National Lampoon's Christmas Vacation 1989,  PG-13)
21
Muppet Treasure Island 1996,  G)
22
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
23
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
24
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments