My Favorite Movies


  kuchinaakahu's Rating My Rating
1
The Pirate Movie 1982,  PG)
The Pirate Movie
I luv this movie it is so funny and so adorable
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I luv this movie it is the best one ever
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
i luved it!! wooow...lil sad but it's still awesum man!!! i luv pirates of the caribbean!
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Not as good as the first one but it was still awesum
5
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
6
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
can't i put lower then 1/2a star!
7
Kuch Na Kaho 2003,  G)
Kuch Na Kaho
great music....funny story and i luv it
8
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
Kuch Kuch Hota Hai
i luv this movie...it is a little sad but in the end every thing is all gud
9
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
Bride and Prejudice
not as good as the original bollywood indian movies
10
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
luv the music and the actors...was also a great movie
11
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
it's so sad but still awesum
12
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
i absolutely luv this movie....hilary duff is awsum and chad micheal murray is so HOT
13
Little Manhattan 2005,  PG)
Little Manhattan
i luv this movie...i laughed so hard during this movie...it is so cute
14
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
a romantic movie...like the way that they did it though
15
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
i luv this movie...it is the best one out of the three
16
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
WOOW...i luv this movie...it's awesum man!!!!
17
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
Shanghai Noon
hilariously funny movie....owen wilson rox
18
The Guardian 2006,  PG-13)
The Guardian
this movie was suprisingly gud...it was a bit sad but i was impressed...i luved it...although it had ashton kucher in it...
19
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
we will we will rock u....awesum movie...luv it
20
High School Musical 2 2007,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments