Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ktygrrl's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
jhonny depp!!!! luv u babe ur sooooo hot!!!!!!!
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
wow! this movie is awesome , i really like the bahamas island
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
is the best !!! especially 'cause of jack sparrow
5
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
such a good actor!!
6
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
this movie rocks !! i like when he is in da horse hi looks great!!
7
Brokeback Mountain 2005,  R)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
i can't wait to see this movie xD
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i can't wait to see this movie xD
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
i like the especial effects that are use in this movie :o .... let's see what's going on with the second one!!
11
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
12
Pan's Labyrinth 2006,  R)
Pan's Labyrinth
this is a really good movie is really interesting!
13
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
14
The Black Dahlia 2006,  R)
The Black Dahlia
in this movie josh hartnett looks really sexy , i love uuuu!!!
15
Black Hawk Down 2001,  R)
Black Hawk Down
soooo much action!!!
16
Ice Age 2002,  PG)
17
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
18
Shrek 2001,  PG)
19
Shrek 2 2004,  PG)
20
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
it's good, but the first one is much better!
21
Spider-Man 2002,  PG-13)
22
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
awesome!! i luv it
cool special effects!!
23
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
24
50 First Dates 2004,  PG-13)
25
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
i love this man is sooo hot i love you , and is a fun movie!!
26
Bubble Boy 2001,  PG-13)
Bubble Boy
Since he was so young he was really cute and hot!
27
Night at the Museum 2006,  PG)
28
Saw III 2006,  R)
29
Saw II 2005,  R)
30
Eragon 2006,  PG)
Eragon
i hope that the second one be ...!
31
Match Point 2005,  R)
32
Sin City 2005,  R)
33
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
34
Zodiac 2007,  R)
Zodiac
i can see anything
35
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
chris pine is so hot!!!
36
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
they make a good couple ! but i don't want they to be together no pleas noooooo!
37
Eight Below 2006,  PG)
Eight Below
paul my paul !!
38
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
39
Grind 2003,  PG-13)
40
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
i love the boy MIKE VOGEL!!!
41
Eurotrip 2004,  R)
Eurotrip
ha ha ha ha ha !
42
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
43
Not Another Teen Movie 2001,  R)
44
How to Deal 2003,  PG-13)
45
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
this is .... a really cute and touching movie
46
Saved! 2003,  PG-13)
47
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
48
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
49
A Cinderella Story 2004,  PG)
50
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
is really funny i recommend it
51
Finding Neverland 2004,  PG)
52
Secret Window 2004,  PG-13)
53
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
54
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
55
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
56
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
freddy !!ah!! i'm scared!
57
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
The Brothers Grimm
matt damon and heath ledger together are soooo hot i lov them!!
58
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
i like how they dance
59
Step Up 2006,  PG-13)
60
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
awesome !!!!! luv how they dance!!
61
Disturbia 2007,  PG-13)
62
Constantine 2005,  R)
Constantine
is a very cool movie!!
63
Casanova 2005,  R)
Casanova
i saw it yesterday !!xD
64
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
65
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
66
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
67
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
he is soooooooooo hot!!
68
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
is ok to be the first one!!
69
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
70
Jump In! 2007,  Unrated)
Jump In!
i'd like to do that!!
71
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
luv u zac , ashely, corbin, lucas, vanessa, monique!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
72
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
it's going to be soooooooo coooool !!
73
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
74
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
The Cheetah Girls 2
love the songs!
75
The Cutting Edge: Going for the Gold 2006,  PG-13)
76
The Cutting Edge 1992,  PG)
77
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
it rocks!
78
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
Bridget Jones's Diary
soo funny and so real!
79
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
love him!
80
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
81
Jumanji 1995,  PG)
82
Elizabethtown 2005,  PG-13)
83
Troy 2004,  R)
Troy
its really amazine!
84
Wimbledon 2004,  PG-13)
85
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004,  PG)
Sky Captain and the World of Tomorrow
he is so hot!
86
Beowulf 2007,  PG-13)
Beowulf
not see it!!
87
Bring It On 2000,  PG-13)
88
Degrassi High: School's Out 1992,  Unrated)
89
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
90
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
91
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
92
In the Land of Women 2006,  PG-13)
93
Australia 2008,  PG-13)
94
Journey to the Center of the Earth 2008,  PG)
95
Bolt 2008,  PG)
Bolt
like it
96
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)
97
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 2008,  PG-13)
98
Hancock 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments