My Favorite Movies


  kt005's Rating My Rating
1
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
Loved this movie so so so much! It was way better than the first one! i saw the second one before the first thought so seein Patrick S. all old and then seeing him young was creeepy cuz i keep seeing him as an old dude
2
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
3
Must Love Dogs 2005,  PG-13)
4
Failure to Launch 2006,  PG-13)
5
Wedding Crashers 2005,  R)
6
The Notebook 2004,  PG-13)
7
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
8
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
Rent 2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
go potter!
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
love love loved it!!!!!
18
No Reservations 2007,  PG)
No Reservations
it was sad but good.
19
Hoot 2006,  PG)
Hoot
that Cody guy in it...soo hott!!
20
Elizabethtown 2005,  PG-13)
Elizabethtown
omg i love this movie sooo much!
21
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
a good chick flick

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments