My Favorite Movies


  ksmann1's Rating My Rating
1
The Groomsmen 2006,  R)
2
The Butterfly Effect 2004,  R)
3
Click 2006,  PG-13)
4
Rocky 1976,  PG)
5
Rocky Balboa 2006,  PG)
6
Scream 1996,  R)
7
The Departed 2006,  R)
The Departed
Best Movie of the Year.
8
The Shawshank Redemption 1994,  R)
9
Blue Valentine 2010,  R)
10
Frailty 2002,  R)
11
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
12
The Hangover 2009,  R)
13
Street Kings 2008,  R)
Street Kings
best movie of the year
14
True Romance 1993,  R)
15
Toy Story 3 2010,  G)
16
The Social Network 2010,  PG-13)
17
Carlito's Way 1993,  R)
18
Beer League 2006,  R)
Beer League
LISTEN UP ANYONE WHO DOSENT DO A PREGAME SHOT WITH ME IS A FUCKIN PUSSY!!
19
Suicide Kings 1997,  R)
20
Big Shot: Confessions of a Campus Bookie 2002,  R)
Big Shot: Confessions of a Campus Bookie
based on a true story.. Krumholtz did a great job as the lead actor

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments