My Favorite Movies
| kside's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 2 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 3 |
Eminem AKA 2004, Unrated) |
|
| 4 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Oh, What a Lovely Tea Party 2004, Unrated) |
|
| 6 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 7 |
The Legend of Bagger Vance 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Six Degrees of Separation 1993, R) |
|
| 9 |
Ali 2001, R) |
|
| 10 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 11 |
Made in America 1993, PG-13) |
|
| 12 |
Lucy You Love It 2000, Unrated) |
|
| 13 |
Old Joy 2005, Unrated) |
|
| 14 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 15 |
Number 18 (Mahagonny) 1980, Unrated) |
|
| 16 |
The Adventures of Mark Twain 1944, Unrated) |
|
| 17 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 18 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 20 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 21 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 22 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 23 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |
|
| 24 |
Can Mr. Smith Get to Washington Anymore 2006, Unrated) |
|
| 25 |
Series 7: The Contenders 2001, R) |
|
| 26 |
Agent Cody Banks 2 - Destination London 2004, PG) |
|
| 27 |
Agent Cody Banks 2003, PG) |
|
| 28 |
Fetching Cody 2005, Unrated) |
|
| 29 |
Hounddog 2007, R) |
|
| 30 |
FrightWorld 2006, Unrated) |
|
| 31 |
Hoot 2006, PG) |
|
| 32 |
Dorian Blues 2004, PG-13) |
|
| 33 |
Miss Navajo 2007, Unrated) |
|
| 34 |
Gentle Ben 2002, Unrated) |






























