My Favorite Movies


  KrUmPiiT's Rating My Rating
1
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
outstanding perfromance...remarkable
2
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
3
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
4
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
5
Cast Away 2000,  PG-13)
6
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
7
The Green Mile 1999,  R)
8
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
9
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
10
Mulan 1998,  G)
11
Fight Club 1999,  R)
12
Aladdin 1992,  G)
13
Hellboy 2004,  PG-13)
14
The Waterboy 1998,  PG-13)
15
Little Nicky 2000,  PG-13)
16
Billy Madison 1995,  PG-13)
17
Click 2006,  PG-13)
18
The Longest Yard 2005,  PG-13)
19
50 First Dates 2004,  PG-13)
20
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
21
Big Daddy 1999,  PG-13)
22
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
23
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
24
Zoolander 2001,  PG-13)
25
Madagascar 2005,  PG)
26
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
27
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
28
Duplex (Our House) 2003,  PG-13)
29
Along Came Polly 2004,  PG-13)
30
Meet the Parents 2000,  PG-13)
31
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
32
The Break-Up 2006,  PG-13)
33
There's Something About Mary 1998,  R)
34
Wedding Crashers 2005,  R)
35
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
36
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
37
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
38
Mystery Men 1999,  PG-13)
39
Sinbad - Legend of the Seven Seas 2003,  PG)
40
Bride of Chucky 1998,  R)
41
Texas Chainsaw Massacre: A Family Portrait 1988,  Unrated)
42
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
43
The Iron Giant 1999,  PG)
44
Saving Private Ryan 1998,  R)
45
The Polar Express 2004,  G)
46
Forrest Gump 1994,  PG-13)
47
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
48
Toy Story 2 1999,  G)
49
Toy Story 1995,  G)
50
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
51
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
52
Boyz n the Hood 1991,  R)
53
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
54
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
55
In Her Shoes 2005,  PG-13)
56
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
57
The Producers 2005,  PG-13)
58
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
59
Charlie's Angels 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments