Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kronowfan666's Rating My Rating
1
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
i fucking love this movie
2
Crank 2006,  R)
Crank
fucken bad ass
3
The Transporter 2002,  PG-13)
4
Transporter 2 2005,  PG-13)
5
Saw 2004,  R)
Saw
fuck ya
6
Saw II 2005,  R)
Saw II
bring on the gore
7
Saw III 2006,  R)
Saw III
can't get much better on the gore scale
8
The Descent 2005,  R)
The Descent
hot chicks trapted in a cave fuck ya
watch out for them spidermonkeys (inside joke sry but i had 2 put that tho)
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
X-Men 2000,  PG-13)
11
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
12
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
13
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
my fave artist is in this movie i didn't know that, that shows how much i pay atttion jared leto is awsome
14
The Number 23 2007,  R)
15
Cursed 2004,  PG-13)
16
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
stupid stoner dogs
17
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
marines all the fucken way fuckin badass movie
18
Hannibal Rising 2007,  R)
Hannibal Rising
very very good
19
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
very very good movie i loved it very good moral

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments