My Favorite Movies


  kristianne's Rating My Rating
1
The Breakfast Club 1985,  R)
2
The Truman Show 1998,  PG)
3
The Virgin Suicides 1999,  R)
4
Sleepy Hollow 1999,  R)
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
7
Madagascar 2005,  PG)
8
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
9
The Village 2004,  PG-13)
10
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
11
Resident Evil 2002,  R)
12
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
13
Back to the Future 1985,  PG)
14
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
15
Notting Hill 1999,  PG-13)
16
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
17
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
18
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments