My Favorite Movies


  kriss45frog's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
I love this movie and to me it was intense. If they come out with a 2nd movie the same main characters should play in it. Edward and bella plays good roles together.
2
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Good one
3
Fast & Furious 2009,  PG-13)
Fast & Furious
I love this movie. But the end seems that there be another movie coming out.
4
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Paul walker and Vin disel played good parts
5
XXX 2002,  PG-13)
XXX
I love it couldn't my eyes off it.
6
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
Love John Cena in this one
7
Holiday in Handcuffs 2007,  Unrated)
Holiday in Handcuffs
love this movie so much. That it would come out on dvd
8
27 Dresses 2008,  PG-13)
27 Dresses
I love this movie.
9
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
I love this movie and ryan and rachel plays good roles
10
Speed 1994,  R)
Speed
I loved keau reeves and sandra bullock in this one.
11
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
It had very good ending
12
Made of Honor 2008,  PG-13)
Made of Honor
I loved this movie he played a good role
13
Romancing the Bride 2005,  Unrated)
Romancing the Bride
I could watch this every day
14
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
15
Fool's Gold 2008,  PG-13)
Fool's Gold
This moive pretty good.
16
Jeff Dunham: Arguing with Myself 2005,  Unrated)
Jeff Dunham: Arguing with Myself
I love jeff dunham is awsome.
17
Jeff Dunham's Very Special Christmas Special 2008,  R)
Jeff Dunham's Very Special Christmas Special
I love jeff dunham specially peanut,ockman,walter,and halpoeno on a steek
18
Jeff Dunham: Spark of Insanity 2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments