My Favorite Movies
| krisman81's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Mechanik (The Russian Specialist) 2006, R) |
|
| 2 |
The Punisher 1989, R) |
|
| 3 |
Hidden Assassin (The Shooter) 1995, R) |
|
| 4 |
Sweepers 1999, R) |
|
| 5 |
Direct Action 2004, R) |
|
| 6 |
Who Am I? , PG-13) |
|
| 7 |
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985, PG-13) |
|
| 8 |
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987, PG-13) |
|
| 9 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 10 |
Shanghai Noon 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother) 1992, PG-13) |
|
| 12 |
The Medallion 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Tuxedo 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992, R) |













