My Favorite Movies
I like alot of movies. As you can tell by my movie list. There in no perticulare order. So yeah. hope you agree with me on my movie selection. If you have any movie sugestions then tell me.
| KrazzyLadie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 2 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 3 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 4 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 8 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Lords of Dogtown 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 11 |
Troy 2004, R) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Pride and Prejudice 2003, PG) |
|
| 14 |
The Wonderful World of the Brothers Grimm 1962, G) |
|
| 15 |
Drumline 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Evolution 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Haunting 1963, G) |
|
| 18 |
That's So Raven - Raven's House Party 2005, G) |
|
| 19 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 21 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Dreamer: Inspired by a True Story 2005, PG) |
|
| 23 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 24 |
Hide and Seek 2005, R) |
|
| 25 |
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004, PG) |
|
| 26 |
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003, PG) |


























