My Favorite Movies
| krazysloth37's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 5 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 11 |
Battle Royale 3D 2001, Unrated) |
|
| 12 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 13 |
Thank You For Smoking 2005, R) |
|
| 14 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 15 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 16 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 17 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 18 |
Office Space 1999, R) |
|
| 19 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 21 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 22 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 23 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 24 |
The Usual Suspects 1995, R) |
























