My Favorite Movies


  krazy1126's Rating My Rating
1
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
2
The Lion King 1994,  G)
3
Rent 2005,  PG-13)
4
Fools Rush In 1997,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
6
Center Stage 2000,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
The Notebook 2004,  PG-13)
10
A Walk to Remember 2002,  PG)
11
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
12
The Illusionist 2006,  PG-13)
13
A Goofy Movie 1995,  G)
14
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
16
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
19
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
20
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp 1990,  G)
21
Lilo & Stitch 2003,  G)
22
Top Gun 1986,  PG)
23
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
24
A Time to Kill 1996,  R)
25
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
26
Good Will Hunting 1997,  R)
27
The Three Musketeers 1993,  PG)
28
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
29
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
30
Dead Silence 2006,  R)
31
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
32
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
33
Where the Heart Is 2000,  PG-13)
34
Someone Like You 2001,  PG-13)
35
The Object of My Affection 1998,  R)
36
Forces of Nature 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments