My Favorite Movies
| krachinova's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Suddenly (Tan de Repente) 2002, Unrated) |
|
| 2 |
Maurice 1987, R) |
|
| 3 |
A Short Film About Love 1988, Unrated) |
|
| 4 |
Mysterious Skin 2004, NC-17) |
|
| 5 |
Hedwig and the Angry Inch 2001, R) |
|
| 6 |
L.I.E. 2001, NC-17) |
|
| 7 |
Toto le Héros (Toto the Hero) 1991, PG) |
|
| 8 |
Elephant 2003, R) |
|
| 9 |
Breathless (À bout de souffle) (By a Tether) 1960, Unrated) |
|
| 10 |
Velvet Goldmine 1998, R) |
|
| 11 |
Imaginary Heroes 2004, R) |











